فرماندار: بازگشایی مرز ترکیه مهمترین خواسته مردم سلماس است

ارومیه- ایرنا- فرماندار سلماس با اشاره به لزوم توجه به حل مشکلات و پیگیری مطالبات مردم ‌گفت: بازگشایی مرز با ترکیه از مهمترین خواسته‌های مردم برای توسعه این شهرستان است.

مرتضی اصغری روز سه‌شنبه در آیین اعطای اعتبارنامه نماینده منتخب مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی‌ افزود: اقدامات خوبی در این راستا انجام شده ولی باید تلاش‌ها برای جلب رضایت کشور ترکیه نیز در مسیر بازگشایی این مرز نیز انجام شود.

وی اضافه کرد: در صورت تحقق این امر، ظرفیت مرزی بسیار خوبی در منطقه ایجاد می‌شود که زمینه‌ساز توسعه و آبادانی روزافزون این شهرستان خواهد بود.

وی اظهار داشت: راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی از جمله دیگر نیازهای توسعه‌ای سلماس است ‌که تاکنون برای این امر افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و هم‌اکنون در مراحل توسعه بخش گمرک قرار دارد.

فرماندار سلماس اتمام طرح‌های نیمه‌تمام را یکی دیگر از مطالبات مردم این شهرستان عنوان کرد و افزود: بیمارستان، فاضلاب شهری و گازرسانی از جمله این طرح‌هاست که می‌توان با فعالیت بیشتر در مجلس، برای آنان ردیف اعتباری خوبی دریافت کرد.

به گزارش ایرنا، در این آیین که امام جمعه سلماس نیز حضور داشت، اعتبارنامه «یعقوب رضازاده» نماینده منتخب مردم این شهرستان در مجلس یازدهم به وی اعطا شد.

رضازاده در انتخابات دوم اسفند ۱۳۹۸ با کسب ۲۴ هزار و ۷۶۷ رای از ۷۷ هزار و ۶۹۰ رای ماخوذه به عنوان نماینده سلماس راهی مجلس یازدهم شد.

سلماس، سومین شهرستان از نظر میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم در آذربایجان‌غربی بود؛ مجلس یازدهم از هفتم خردادماه سال جاری آغاز به کار خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =