فرماندار مهریز: دهیاران آثار تاریخی روستاهای شهرستان را احیا کنند

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز گفت: در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان آثار تاریخی و فرهنگی متعددی وجود دارد که با پیگیری دهیاران و اعضای شوراها ، شناسایی و نسبت به احیا و بهره‌برداری مناسب از آنها اقدام شود.

رضا زارع زاده مهریزی روز سه‌شنبه در بازدید از حمام قدیمی روستای بنادک سادات دهستان میانکوه افزود: مرمت، بازسازی و احیای آثار تاریخی برای رونق صنعت گردشگری و جذب مسافر به روستاها نقش مهمی در توسعه و آبادانی منطقه دارد.

وی بدون اشاره به آمار ادامه داد: هم‌اکنون در بسیاری از مناطق روستایی آثار مختلفی وجود دارد، که با پیگیری دهیاران و با همکاری بخش‌خصوصی احیا و مورد استفاده قرار گیرد  در این صورت شاهد رونق روستاها  خواهیم بود.

فرماندار مهریز به نامگذاری ۱۳۹۹ خورشیدی  به سال جهش تولید و اهمیت اشتغال اشاره کرد و یادآور شد: یکی از راه‌های تحقق شعار انتخابی سال که مورد تاکید مقام معظم رهیری و حمایت دولت است موضوع مهم گردشگری و گسترش آن بر اساس فرهنگ مناطق است .

زارع زاده مهریزی تصریح کرد: محور سند توسعه مهریز امور گردشگری است، امیدواریم در سال‌جاری شاهد همت و فعالیت جدی توسط مسوولان امر در شهر و روستاها و توسعه این صنعت باشیم .

وی اظهار کرد: باید زمینه لازم توسعه توسط مسوولان و با همکاری سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان برای ورود به موضوع در منطقه فراهم شود و بدون شک پیگیری مسائل و مشکلات آنها باید جدی گرفته شود.

روستای بنادک سادات با یک هزار  و ۵۰۰ نفر جمعیت  در ۲۰ کیلومتری شمال غربی شهر مهریز قرار دارد.

مهریز ۶۰۰ اثر تاریخی شناسایی‌ شده دارد و باغ پهلوان پور، قنات حسن‌آباد مشیر و دهنو در فهرست آثار سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(یونسکو) ثبت شده است.

بنای اولیه مهریز به مهرنگار دختر انوشیروان ساسانی به قبل از اسلام نسبت می‌دهند.

 مرکز  این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع است.

      

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =