آموزش مهارتی بیش از ۵۰ هزار جوان در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: آموزش مهارتی بیش از ۵۰ هزار نفر از جوانان در استان طی یک سال گذشته، نشان‌دهنده بهبود جایگاه این آموزش‌ها بین خانواده‌ها و توجه والدین به اثرگذاری این بخش در اشتغال جوانان است.

محمدسلیم عباسی روز سه‌شنبه در دیدار با رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی افزود: برای آموزش این تعداد از شهروندان استان، نزدیک به ۹ میلیون نفر ساعت آموزش در مراکز دولتی و موسسات آزاد استان انجام شده است.

وی اضافه کرد: توسعه روند آموزش‌های مهارتی در آذربایجان‌غربی، نوید افزایش اشتغال فنی‌وحرفهای را در بین جوانان می‌دهد و برای آینده استان بسیار موثر است.

وی با تاکید بر نقش بی‌بدیل آموزش‌های مهارتی در ارتقای شاخص اشتغال بیان کرد: یکی از زمینه‌های اصلی تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید طی سال جاری، ارتقای وزن مهارت با پشتیبانی مادی ‌و معنوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای است.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای آذربایجان‌غربی توانمندسازی منابع انسانی را محور جهش تولید دانست و افزود: مهارت، ابزاری برای توانمندسازی و تربیت نیروی کار ماهر است و براین اساس ارائه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای با محور تقویت و کسب مهارت لازم برای ورود به عرصه اشتغال از اهمیت فراوانی برخوردار است.

ناصر حضرتی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار ضمن تبیین دیدگاه کلان ‌و متوازن این سازمان به مقوله توسعه و با اشاره به نقش مهم مدیران استانی در این خصوص، از عملکرد سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای آذربایجان‌غربی قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، با توجه به مشکل بیکاری بخش زیادی از جوانان در کشور، موضوع آموزش‌های مهارتی مورد توجه بسیاری از افراد و خانواده‌ها قرار گرفته و روز به روز بر تعداد مراجعه‌کنندگان برای دریافت این آموزش‌ها افزوده می‌شود.

آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های موفق در ارایه آموزش‌های مهارتی در کشور به‌شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =