لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع)‌تمام امکانات تغسیل و تدفین جانباختگان کرونا را مهیا کرد

کرج – ایرنا – فرمانده لشکر عملیاتی ۱۰ سید الشهدا (ع)‌ گفت: این لشکر با جلب اعتماد خیرین و مردم توانست تجهیزات و امکانات تغسیل و تدفین جانباختگان کرونا را تامین کند.

سردار رستمعلی رفیعی روز سه شنبه در حاشیه آیین تجلیل از کادر درمانی بیمارستان کوثر کرج در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تغسیل و تدفین اموات توسط تعدادی از طلبه های جهادگر انجام می شد که علاوه بر تامین تمام این امکانات برای آن ها، بسته های معیشتی نیز برای آنان که در این ایام از لحاظ درآمدی به مشکل برخورده بودند، تامین شد.

وی در ادامه به دیگر اقدامات لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع)‌از ابتدای شیوع کرونا تاکنون اشاره کرد و اظهار داشت: لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع) ماموریت های ذاتی در حوزه دفاع از کشور و انقلاب را دارد ولی طبق قوانین نیروهای مسلح و قوانین جاری سپاه پاسداران،‌ سپاه در مواقع بحران باید به پیشتیبانی دولت بیاید.

وی گفت: ولی یک وظیفه ذاتی و عاطفی هم داریم که از بدنه مردم هستیم و تمام دارایی ما بسیج است که با روحیه بسیجی ظرفیت لشکر را پای کار آوردیم.

رفیعی با بیان اینکه در این حوزه، ماموریت لشکر در ۲ بخش اجرا شد، افزود: در بخش اول از تمام توان تخصصی لشکر در قالب گردان جنگ نوین با تمام امکاناتش برای رفع آلودگی معابر عمومی استفاده کردیم.

وی اظهار داشت: به طوریکه با استفاده از این ظرفیت در بعضی از مواقع در سه نوبت شبانه روز از بعد از ظهر تا بامداد فردایش مناطق مختلف استان را ضدعفونی می کردیم ولی این ظرفیت جوابگوی تمام استان نبود.

وی گفت: به همین منظور گردان های امام حسین (ع) را در سطح شهرهای استان اقدام خودجوشی به وجود آوردند و امکانات رفع آلودگی بومی منطقه از جمله تراکتورهای سمپاش را آورده و تغییر کاربری دادند ضمن اینکه سمپاش های کولی را نیز برای ضدعفونی معابر به میدان آوردند.

رفیعی دومین اقدام دوم را در تولید لوازم پیشگیرانه و ماسک دانست و افزود: به همین منظور کارگاه های زیادی در پایگاه ها، حوزه ها، نواحی و گردان ها ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد که تمام این اقدامات لشکر ۱۰ سیدالشهدا در دل ملت ایران و در رزمایش مومنانه نقطه کوچکی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =