معاون الحشد الشعبی: زنده بودن فلسطین مدیون امام (ره) و رهبری است

بغداد – ایرنا – معاون عملیات رییس کل ستاد نیروهای الحشد الشعبی، در آستانه روز جهانی قدس، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، تاکید کرد که فلسطین زنده بودنش را مدیون امام خمینی (ره) بنیانگذار حمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری است.

«ابوعلی البصری» همرزم شهید «ابومهدی المهندس» فرمانده پیشین الحشد الشعبی عراق روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا گفت: امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و مقام معظم رهبری بودند که با سیاست ها و ابتکارهای خود قضیه فلسطین را زنده نگهداشته و باعث شدند تا به قضیه نخست جهان اسلام تبدیل شود.

وی خاطر نشان ساخت که به یمن اقدام ها و ابتکارهای این دو رهبر بزرگ جهان اسلام، قضیه فلسطین همواره زنده خواهد ماند حتی اگر این قضیه سال های طولانی به طول انجامد.  

این فرمانده ارشد الحشد الشعبی اظهار داشت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری توانستند از طریق ابتکاراتی مانند نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به نام «روز جهانی قدس»، باورهای خود را در جهان اسلام نشر دهند.

البصری با اشاره به اهمیت برپایی هرچه با شکوه روزجهانی قدس و تاثیری که این مناسبت در طول چهار دهه گذشته در روح بخشی به قضیه فلسطین داشته گفت: گرچه امسال به دلیل مساله کرونا امکان برگزاری راهپیمایی نیست اما شبکه های اجتماعی و رسانه ها می توانند بهترین جایگزین برای برپایی این مناسبت مهم باشند.

وی با اشاره به نقشی که راهپیمایی روز جهانی قدس در آگاهی بخشی عمومی نسبت به قضیه فلسطین داشته افزود که یکی از مصادیق بارز این آگاهی در طرح معامله قرن و مخالفت گسترده ملت های منطقه با آن نمود یافته است.

به گفته وی، تنها بعضی ملت های منطقه که از نظام های مزدور و مرتجع رنج می برند، تاکنون نتوانسته اند آزادانه موضع خود را در مخالفت با طرح معامله قرن ابراز کنند.

این فرمانده ارشد الحشد الشعبی ابراز امیدواری کرد که روز جهانی قدس به بهار آزادسازی قدس شریف و کل فلسطین از اشغال صهیونیست ها تبدیل شود.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور جهان، ابتلای نزدیک به ۵ میلیون نفر با ۳۲۰ هزار نفر فوتی و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت کامل ، برنامه های روز جهانی قدس امسال متفاوت تر از سال های گذشته در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود و به همین منظور برنامه های مختلفی از سوی دوستداران مردم مظلوم فلسطین تدارک دیده شده است که بیشتر با استفاده از فضای مجازی خواهد بود.

در ایران هم در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی امام خمینی  (ره) به عنوان روز جهانی قدس به منظور یادآوری موضوع مهم فلسطین در اذهان عمومی و ظلم هایی که به مردم این سرزمین در ۷۲ سال اشغال آن رفته است و با توجه به برخی تلاش ها برای این منظور و فراموش کردن آن حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است ساعت ۱۲ روز جمعه ۲ خرداد ماه مصادف با روز جهانی قدس با جهانیان به ویژه جهان اسلام سخن بگویند و این سخنرانی به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه های تلویزیونی و رادیوئی پخش می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات روز قدس مباحثی مهمی درباره قدس، فلسطین و تحولات جاری در منطقه و جهان بیان خواهند کرد و بعداز آن گفتمانی جدید به عنوان نقطه عطف در تاریخ مقاومت شکل خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =