صیادان آزار و شکار خرگوش در ایذه به دادگستری معرفی شدند

اهواز - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه گفت: صیادانی که در کلیپ منتشر شده، اقدام به شکار و آزار یک خرگوش در سفیدکوه ایذه کرده بودند، شناسایی و به دادگستری معرفی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، احمد امیری بیان کرد: در پی انتشار این کلیپ در روزهای گذشته، کار شناسایی شکارچیان در دستور کار قرار گرفت که پس از شناسایی برای آنها پرونده تشکیل شد.

وی افزود: پس از تشکیل پرونده مربوطه، شکایت از طریق مراجع قضایی از این شکارچیان انجام و به دادگستری فرا خوانده شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه ادامه داد: شناسایی و برخورد با متخلفان و سوداگران محیط زیست و طبیعت از وظایف ذاتی این اداره بوده و با افرادی که اقدام به نابودی این موهبت‌های خدادادی کنند، برخورد قانونی جدی خواهد شد.

امیری با بیان اینکه رصد فضای مجازی و حقیقی برای شناسایی متخلفان ادامه دارد، اضافه کرد: انتشار کلیپ‌های تخریب محیط زیست و طبیعت و شکار موجودات زنده در فضای مجازی نه تنها یک افتخار نیست، بلکه اقدام به انجام این کار غیر از تبعات منفی فرهنگی هیچ خروجی مثبتی نخواهد داشت.

وی گفت: شهروندان دوست‌دار محیط زیست و طبیعت دوست شهرستان ایذه می‌توانند گزارش‌های خود مبنی بر سوء استفاده متخلفان را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایذه گزارش دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =