دور دنیا در ۱۴ روز برگزیدگان خود را شناخت

ارومیه- ایرنا- مسابقه منطقه‌ای خلاصه‌نویسی «دور دنیا در ۱۴ روز» که در روزهای تعطیلی ایام بیماری کرونا توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی برگزار شد، برگزیدگان خود را معرفی کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این جشنواره ۶ کتاب از نویسندگان برتر دنیا انتخاب شده بود تا توسط علاقه‌مندان مطالعه و سپس خلاصه‌نویسی شود.

خدیجه معصومی افزود: کتاب «شما که غریبه نیستید» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی، «داستان ۲ شهر» اثر چارلز دیکنز، «لبه تیغ» نوشته سامرست موام، «شب‌های روشن» اثر فئودور داستایوفسکی، «عقاید یک دلقک» نوشته هاینریش بل و «ماجراهای تام سایر» اثر مارک تواین برای مطالعه علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه معرفی شده بود.

وی اظهار داشت: ۲۵۷ نفر با ارسال خلاصه‌نویسی‌های خود از این کتاب‌ها در این مسابقه شرکت کردند که از این تعداد ۲۰۰ نفر از استان آذربایجان‌غربی و ۵۷ نفر از سایر استان‌ها بودند.

وی اضافه کرد: پس از بازبینی و مطالعه آثار رسیده توسط داوران، به ۱۴ خلاصه‌ برگزیده، جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی افزودمعصومه علیزاده، سیدرضا طباطبایی و مریم خسروی از ارومیه، نگین حاتمی و زریفه ساعی از نقده، کوثر رستمی چهارقلعه، فاطمه شریفی و میترا عزتی از تکاب، نسرین عزیزی و طاهره رمضانی از خراسان جنوبی، عباد فرخی از خوی، ژیان درویشی از سردشت، زاهده قلندر از شاهین‌دژ و احمد اصغریان از آذربایجان شرقی به عنوان برگزیدگان این مسابقه معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، ۷۱ باب کتابخانه عمومی نهادی، ۲۲ باب کتابخانه عمومی مشارکتی و ۲ باب کتابخانه مستقل در استان زیرنظر اداره کتابخانه‌های عمومی فعالیت می‌کند و هم‌اکنون یک میلیون و  ۴۲۸ هزار و ۲۳۸ نسخه کتاب در این کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =