تصادفات فوتی در نیشابور ۵۰ درصد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- فرمانده انتظامی نیشابور گفت: از ابتدای امسال تصادفات منجر به فوت در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس سرهنگ حسین دهقانپور افزود: طی این مدت تصادفات جرحی و خسارتی به ترتیب ۴۱ و ۷۱ درصد کاهش یافته و در سال ۹۸ نیز شاهد کاهش ۱۱ درصدی تصادفات منجر به فوت، کاهش ۱۱ درصدی تصادفات جرحی و کاهش ۱۶ درصدی تصادفات خسارتی نسبت به سال ۹۷ در حوزه درون شهری نیشابور بودیم.

وی ادامه داد: برای ایجاد نظم و امنیت ترافیکی و کاهش تصادفات رانندگی در شهرستان نیشابور طرح های مختلف و بازدارنده از جمله گسترش فعالیت‌های فرهنگی، اصلاح مهندسی برخی معابر و نقاط حادثه ساز، توقیف و اعمال قانون رانندگان متخلف و پرخطر انجام شده است.
فرمانده انتظامی نیشابور گفت: طی یک‌سال گذشته بیش از ۶۰ درصد نقاط حادثه خیز این شهرستان اصلاح شد و شناسایی و اصلاح سایر نقاط نیز در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: با هدف افزایش سواد ترافیکی با همکاری حوزه های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش و شهرداری برنامه‌های آموزش همیاران مدرسه، برگزاری کلاس ها و کارگاه های مختلف آموزشی برای قشرهای مختلف با استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات، تجلیل از نمونه های ترافیکی برای الگوسازی رفتارهای صحیح رانندگی اجرا شد.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =