فردا، چهارشنبه آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی ۱۳۹۸

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی گفت: مهلت اظهارنامه‌های مالیات بر ارزش افزوده فصل چهارم سال گذشته ( زمستان ۱۳۹۸ ) پایان اردیبهشت ماه جاری است و مودیان می‌توانند با ارایه اظهارنامه خود تا فردا، از بخشودگی‌های درنظر گرفته شده برخوردار شوند.

حسن کوماسی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخورداری از ۱۰۰ درصد بخشودگی جرائم تسلیم نکردن اظهارنامه در موعد مقرر برای این دوره و تاخیر در پرداخت مالیات و عوارض متعلق، درصورت درخواست کتبی، از جمله بخشودگی‌های درنظر گرفته شده برای مودیان است.

وی اضافه کرد: مودیان مالیاتی در آذربایجان‌غربی می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی به نشانی www.evat.ir نسبت به ارایه اظهارنامه فصل زمستان و پرداخت مالیات متعلق به آن اقدام کنند.

وی اظهار کرد: بنابر قانون، مؤدیان نظام مالیات بر ارزش افزوده تا ۱۵ روز بعد از پایان هر فصل باید اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده خود را به سازمان امور مالیاتی ارایه کنند ولی به علت تعطیلات ابتدای سال و همچنین شیوع بیماری کرونا، تصمیم بر تمدید این مدت گرفته شد.

به گزارش ایرنا، قانون مالیات بر ارزش افزوده از سال ۱۳۸۷ در کشور به اجرا درآمده و از سال ۱۳۹۴ نیز میزان مالیات بر ارزش افزوده از ۶ به ۹ درصد افزایش یافته است.

بخشی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ و دهیاری‌ها و حوزه بهداشت و درمان اختصاص می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =