روابط عمومی‌های برتر استان اردبیل تجلیل شدند

اردبیل- ایرنا- روابط عمومی‌های برتر استان اردبیل روز سه شنبه طی آیینی با حضور فعالان عرصه هنر هشتم در محل دانشگاه محقق اردبیلی معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین که به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد، ۳۰ روابط عمومی فعال و برگزیده استان تجلیل شدند و همزمان، انتخابات هیات رییسه شورای روابط عمومی‌های استان اردبیل نیز برگزار شده و اعضای جدید این شورا انتخاب شدند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل در این آیین، فعالیت روابط عمومی را جزو کارهای اولویت‌دار در دستگاه‌های اداری و اجرایی عنوان کرد و گفت: روابط عمومی‌ها با ارتباطات درون و برون‌سازمانی، نقش موثری در روشنگری و ایجاد ارتباط دو سویه بین مردم و خدمت‌گزاران دارند.

بهروز ندایی بخشی از موفقیت هر سازمان در عرصه خدمت به مردم را منوط به برقراری ارتباط دقیق بین روابط عمومی‌ها و مردم دانست و افزود: روابط عمومی‌ها در ارتباط برون سازمانی باید صداقت و دقت در اطلاع‌رسانی را مدنظر قرار دهند.

وی بهبود ارتباط بین مردم و خدمت‌گزاران را نتیجه عملکرد روابط عمومی‌ها دانست و ادامه‌داد: ارتباط در روابط عمومی باید دوطرفه باشد به نحوی که علاوه بر اطلاع‌رسانی خدمات به مردم، دردها، مشکلات و مطالبات مردمی نیز گردآوری شده و به مسوولان ارائه شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل با تقدیر از اطلاع‌رسانی خوب در زمینه مدیریت بیماری کرونا در جامعه گفت: تعامل مثبت و صادقانه مردم و خادمان سلامت موجب شد که بیماری کرونا در استان اردبیل شرایط حاد به خود نگیرد.

وی مدیریت صحیح اطلاع‌رسانی در عرصه انتخابات، بیماری کرونا و حوادث مربوط به افزایش قیمت سوخت را جزو اقدامات خوب و موثر روابط عمومی‌های استان اردبیل در سال گذشته ذکر کرد و افزود: در سال جاری نیز اولویت‌های استان برای اطلاع‌رسانی از سوی روابط عمومی‌ها ابلاغ و اجرا می‌شود.

ندایی با اشاره به ابلاغ قانون بودجه سال جدید و پیش‌بینی هزینه‌کرد سه در هزار کل بودجه در امور اطلاع‌رسانی از سوی روابط عمومی‌ها برابر ماده ۲۰ قانون بودجه امسال بیان کرد: مسوولان روابط عمومی از این اعتبارات پیش‌بینی شده باید در اطلاع‌رسانی و تامین تجهیزات استفاده کنند.

رییس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این آیین با اشاره به چند برابر بودن سرعت تغییرات در عرصه فعالیت و علم ارتباطات و تاثیر آن بر فعالیت روابط عمومی‌ها گفت: فعالان روابط عمومی کار سنگین به‌روزرسانی دانش و اطلاعات خود را برای ایفای بهتر وظیفه بر دوش دارند و بر همین اساس مدیران سازمان‌ها باید مقدمات این دانش‌افزایی را فراهم کنند.

دکتر عزیز حبیبی علت ضعف در اطلاع‌رسانی برخی سازمان‌ها را به روز نشدن دانش، اطلاعات و مهارت فعالان روابط عمومی دانست و افزود: در این عرصه کار جدی برای آموزش نیروها باید انجام شود.

مدیر روابط عمومی استانداری اردبیل و رییس شورای روابط عمومی‌های استان نیز در این آیین با تاکید بر ضرورت ارتقای جایگاه روابط عمومی در سازمان‌ها گفت: نگاه سنتی به روابط عمومی باید از اذهان پاک شده و نگرش علمی جایگزین شود.

غلامحسین غاربی خواستار مشارکت فعال فعالان روابط عمومی در ارتقای جایگاه خود در داخل سازمان شد و افزود: روابط عمومی‌ها دروازه ارتباط با رسانه هستند و باید به شکل منطقی و درست و با تعامل، هم‌افزایی و همفکری، در برقراری ارتباط موثر بکوشند.

وی اطلاع‌رسانی دوطرفه را از وظایف جدی روابط عمومی‌ها برشمرد و بیان‌کرد: با تلاش روابط عمومی‌ها باید بین مردم و سازمان ارتباط دوسویه‌ای شکل بگیرد.

مدیر روابط عمومی استانداری اردبیل همچنین پاسخگویی به مطالبات جامعه، انعکاس مشکلات سازمان به مردم و دریافت دیدگاه مردمی را از جمله راه‌های برقراری ارتباط دوسویه منطقی ذکر کرد و گفت: روابط عمومی‌ها باید پاسخ ابهامات ایجاد شده در ذهن مردم در خصوص سازمان خود را به شکل درست تهیه و در اختیار جامعه هدف قرار دهند.

غاربی همچنین بر ضرورت آموزش علمی فعالان روابط عمومی تاکید کرد و افزود: سال گذشته سه دوره آموزش برای فعالان هنر هشتم در استان اردبیل برگزار شد و امسال نیز با عادی شدن شرایط بیماری کرونا، این آموزش‌ها ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =