دیوان محاسبات در مسیر پیشگیری از تخلفات گام بر می دارد

 رشت -ایرنا-معاون حقوقی ، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور گفت: دیوان محاسبات در مسیر پیشگیری از تخلفات گام بر می دارد و منتظر بروز تخلف و مچ گیری نیست.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی  استانداری گیلان؛ محسن عمرانی اظهار داشت :سیاست دیوان محاسبات، آموزش، پیشگیری و تعامل بین دستگاهی است و در راستای تحقق این ارکان مهم، اقدامات موثری را به اجرا رسانده است.

وی به برگزاری دوره های آموزشی برای دستگاه های اجرایی در راستای انجام بهتر امور بویژه در حوزه عملیات مالی اشاره و اضافه کرد: مدیران کشور، سرمایه های اصلی بیت المال هستند و اگر مدیران‌مان را حفظ کنیم؛ بیت المال هم مورد صیانت قرار می گیرد.

استاندار گیلان نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه سرمایه های اجتماعی با تمکین به قانون، حفظ می شود، گفت: عملکرد نهادهایی همچون دیوان محاسبات به‌عنوان دستگاه های نظارتی، در تقویت اعتماد عمومی به جریان اداره کشور اثربخش است.

ارسلان زارع ،  دیوان محاسبات را نهادی برآمده از قانون ، نگهبان قانون و کمک کننده به مدیریت اجرایی کشور عنوان و اظهار کرد: کارها از مجرای این نهاد، به طور قطع قانون‌مندتر انجام می پذیرد.

وی اعتماد عمومی را از مهمترین سرمایه های اجتماعی و موجب ارتباط بیشتر مردم با نظام اسلامی دانست و گفت: همگان باید با تمکین به قانون، نسبت به حفظ این دارایی ارزشمند بکوشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه با نظارت دیوان محاسبات و دیگر دستگاه‌های نظارتی و اجرایی، می‌توان در مجموع رفتارها و فرآیندها را اصلاح کرد ، افزود: باید دامنه پوشش نظارت‌ها و مراقبت‌ها به لحاظ کیفی افزایش یابد تا اثربخشی فعالیت ها بیشتر شود.

نماینده عالی دولت در گیلان بیان داشت: نظارت بر حسن انجام کار، از بروز انحراف جلوگیری می کند و عملکرد نهادهایی همچون دیوان محاسبات بعنوان دستگاه های نظارتی، در تقویت اعتماد عمومی به جریان اداره کشور اثربخش است.

وی به نقش آموزش در حوزه پیشگیری نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این مهم که سیاستی راهبردی محسوب می شود،  به درستی در گیلان اجرا شده و نتایج مثبتی به همراه داشته است.  

 زارع با بیان اینکه نظارت، مهمترین رویکردی است که علم مدیریت در سلامت اداری، بهره وری و کارآمدی به آن تاکید دارد، اظهار داشت: البته این انتظار وجود دارد که از ظرفیت دیوان محاسبات تنها در امر نظارت استفاده نشود.

وی یادآور شد: امروز نیاز قطعی کشور، حمایت از سرمایه گذاران در راستای توسعه فضای کسب و کار برای ایجاد اشتغال پایدار است و پیوسته تصریح کرده ام که حمایت های قضایی و حقوقی از جریان تولید، به تحقق شعار سال تحت عنوان "جهش تولید" کمک می کند.

 زارع ابهام زدایی از قوانین را یکی از مصادیق حمایت  خواند و افزود: بر این اساس؛ ضرورت آشنایی با جدیدترین مقررات، هم از بروز تخلفات احتمالی ناشی از ناآگاهی جلوگیری می کند و هم، مسیر را برای ورود سرمایه گذاران در جهت توسعه استان هموار می سازد.

استاندار گیلان با اشاره به تاثیرات شیوع ویروس کرونا در اقتصاد دنیا بیان کرد: خوشبختانه با مدیریت مطلوب و همت مضاعف عوامل تولید و صادرات در گیلان ، شاهد فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی در مدت سه ماهه اخیر بوده ایم و آسیب جدی در این بخش وجود نداشت.

وی ادامه داد: البته برای کاهش مشکلات پیش آمده در دیگر بخش ها، باید با همت جمعی، زمینه توسعه فضای کسب و کار و حمایت بیشتر از جریان تولید و سرمایه گذاری را فراهم کرد.

در پایان این دیدار محمدرضا کردلو به عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات گیلان معرفی و از زحمات احمد پری پور مدیرکل سابق استان قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =