اعضای شورای شهر تهران بررسی دو دستور جلسه را غیر قانونی دانستند

تهران - ایرنا- عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با ارایه تذکر آیین نامه ای دو دستور جلسه را که بدون تصویب هیات رییسه در دستور جلسه شورای شهر، قرار گرفته بود را غیر قانونی دانست و از اعضا خواست تا با رای خود آن را از دستور خارج کنند.

به گزارش ایرنا؛   «علی اعطا» روز سه شنبه در جریان دویست و پانزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران نسبت به تغییر دستور جلسه شورای شهر تهران در آخرین ساعات روز گذشته تذکر داد.

وی گفت:  در جلسه پیشین هیات رییسه و پس از تصویب دستور جلسه، دو موضوع تعیین چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های داخلی و چگونگی  تعیین ارزش معاملاتی در دستور جلسه نبود.  

اعطا ادامه داد: اتفاقا در هیات رییسه بحث شد که مواردی خارج از بررسی پرونده های پلاک ثبتی در دستور قرار گیرد یا خیر که این موضوع مورد موافقت قرار نگرفت.

عضو شورای تهران با بیان اینکه در جلسه هیات رییسه دستور جلسه امروز شورای شهر تصویب شد، افزود: طبق ماده ١٨ آیین نامه داخلی شورای شهر تهران دستور جلسات شورا باید از سوی هیات رییسه تعیین شود، این در حالی است که برخی دیگر از اعضای هیات رییسه شورای شهر نیز از تغییرات در دستور جلسه امروز بی اطلاع بودند.

وی با اشاره به تغییر دستور جلسه شورای شهر تهران خطاب به محسن هاشمی (رییس شورای شهر تهران) گفت: شب گذشته شما ساعت ٢١:٢٣ اصلاحیه دستور جلسه امروز شورای شهر را امضا کردید و ساعت ٢٢:۵١ به کارتابل اعضای شورای شهر ارسال شده است.

اعطا با بیان اینکه این اصلاحیه حتی اعلام عمومی نشده و به سمع و نظر خبرنگاران هم نرسیده است، افزود: بر اساس آیین نامه، ما مجاز به افزودن این دو موضوع به دستور جلسه امروز نیستیم.

به گزارش ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران این تذکر را مورد بحث و بررسی قرار دادند و مخالفان و موافقان نظرات خود را اعلام کردند.

در نهایت هاشمی، رییس شورا تذکر آیین نامه‌ای اعطا را پذیرفت و بررسی لایحه چهارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های داخلی مناطق و بررسی لایحه جگونگی تعیین ارزش معاملاتی ساختمان موضوع تبصره (۱۱) ماده (۱۰۰) قانون شهرداری از دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران خارج شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =