فتح خرمشهر آیینه گویایی از جهاد آگاهانه  است

کرج - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: حماسه فتح خرمشهر آیینه گویایی از تاریخ جهاد آگاهانه و نماد سرافرازی ملت ایران است.

 سلیمان رستمیان ظهر روز سه شنبه در نشست هماهنگی برنامه های بزرگداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران، افزود: مقاومت مردم خرمشهر، حماسه‌ای از یاد نرفتنی است، چراکه مردم این شهر در حالی به مبارزه با دشمن پرداختند که از پیش برای این تهاجم و تجاوز آمادگی نداشتند.
وی اظهار داشت: مردم خرمشهر با سلاح عزم و ایمان به مکتب و عشق و علاقه به میهن اسلامی، با دست‌خالی چنان مقاومت کردند، آزادسازی خرمشهر، احساسات و عواطف پاک ملت ایران را برانگیخت و هم‌دلی و هم‌افزایی را در میان اقشار ملت پدید آورد و به‌عنوان روز مقاومت و پیروزی ملت ایران در تاریخ ثبت شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه به برنامه‌های بنیاد برای سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و تصریح کرد: امسال که باوجود بیماری کرونا از برنامه‌های جمعی محروم هستیم تلاش مجموعه باید به سمت بزرگداشت سالروز حماسه سوم خرداد از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی باشد.
رستمیان افزود: رسالت بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و سالروز فتح خرمشهر نمادی بارزی از ایثارگری مردمان این سرزمین است، لذا باید بتوان از این ظرفیت مهم در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهره کافی را ببریم.
استان البرز مفتخر به میزبانی ۵۲۵۰ شهید و بیش از ۱۶هزار جانباز دوران دفاع مقدس و مدافع حرم است.

 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =