تصادفات در جاده‌های مشهد ۴۰ درصد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مشهد گفت: تصادفات جاده‌های این شهرستان از ۱۵ اسفند پارسال تا ۱۵ اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۰ درصد کاهش داشته است.

جواد پورعلی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشهد، مقصد اصلی سفرهای جاده‌ای به خراسان رضوی است که در پی شیوع کرونا، ممانعت از سفرهای بین استانی، اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش رغبت مردم به سفر موجب کاهش تردد در جاده‌های مشهد و کاهش تصادفات شده است.

وی خطای انسانی را عامل وقوع ۷۵ درصد تصادفات عنوان کرد و ادامه داد: وقوع تصادفات در محدوده ۳۰ کیلومتری جاده‌های اصلی منتهی به مشهد بیشتر روی می‌دهد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مشهد گفت: برخی عوامل دیگر نیز در وقوع حوادث رانندگی موثر هستند که در حوزه مشهد می‌توان به فعالیت دست فروشان و میوه فروشان کنار جاده اشاره کرد.

وی افزود: این نوع رفتار به نوعی تجاوز به حریم جاده است و در بروز تصادفات موثر می‌باشد حال آنکه راهداری برای برخورد با این متجاوزان ابزار قانونی کافی در اختیار ندارد.

شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و ۹ هزار و ۸۱ کیلومترمربع مساحت شامل سه بخش مرکزی، احمدآباد و رضویه، ۱۱ دهستان و ۳۵۷ روستاست.

کلانشهر مشهد با ۳۵۰ کیلومترمربع مساحت در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.  

این شهرستان هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی بین‌شهری و ۸۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد.

مجموع طول راه‌ها در خراسان رضوی نیز ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر شامل ۶ هزار و ۴۲۲ کیلومتر جاده بین‌شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =