۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۸
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83793364
۰ نفر

برچسب‌ها

ایمن سازی بازار تهران مغفول مانده است

تهران - ایرنا- رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران خواستار تعیین تکلیف هر چه سریعتر ایمن سازی بازار تهران شد.

به گزارش ایرنا؛ «محمد سالاری» امروز (سه شنبه) در جلسه شورای شهر با تاکید بر ضرورت ایمن سازی بازار تهران افزود: مدیریت شهری دوره پنجم از آغاز به کار خود اهتمام جدی نسبت به موضوع ایمن سازی بازار داشت و هم معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و  هم کمیسیون های شهرسازی و معماری و سلامت و محیط زیست و رییس کمیته نظارت شورای شهر تهران جلسات متعددی را در این خصوص برگزار کرده اند و قرار بود بازار تهران تا پایان این دوره، ساماندهی شود.

وی گفت: در زمان معاونت شهرسازی و معماری سابق، مقرر شد از الگوی بازار تبریز برای بازار تهران استفاده شود اما متاسفانه مجددا مغفول ماند.

 سالاری با ارایه تذکر به شهردار تهران، افزود: با توجه به رویکرد مدیریت شهری دوره پنجم در توجه به حوزه های نرم افزاری، تا پایان امسال موضوع ایمن سازی بازار تهران را  تعیین تکلیف کنند.

ضرورت تامین پارکینگ در مرکز تهران  
عضو شورای شهر تهران همچنین برضرورت تعیین تکلیف تامین پارکینگ در محدوده مرکزی شهردر فرایند بازنگری طرح تفصیلی تاکید کرد.

وی در خصوص صدور پروانه مرمت برای بناهای تاریخی گفت: از آنجاییکه تخریب و نوسازی بناهای تاریخی امکان پذیر نیست طی جلساتی که کمیسیون شهرسازی و معماری شورا با شهرداری تهران داشت، تصمیم گیری شد که شهرداری با رویکرد تشویقی نسبت به صدور پروانه مرمت برای بناهای تاریخی اقدام کند.

وی ادامه داد: و بسته های تشویقی را به مرمت این بناها اختصاص دهد تا این اقدام به الگویی برای سایر شهرهای کشور تبدیل شود اما این موضوع نیز تاکنون مغفول مانده و ضرورت دارد شهرداری تهران طی دو هفته آینده لایحه مربوطه را جهت بررسی و تصویب به شورای شهر ارائه دهد.

بازار تهران بعنوان قطب داد و ستد کشور، در منطقه ۱۲ تهران قرار است؛ بازار تهران بعنوان یکی از مناطق فرسوده و دارای خطر به همراه بافت تاریخی مشهور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =