۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۴
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83793350
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۱۲ زندانی در قطر به کرونا مبتلا شدند

تهران - ایرنا - دفتر ارتباطات دولت قطر از ابتلای ۱۲ نفر که در زندان مرکزی این کشور در حبس قرار دارند، به «ویروس کرونا» خبر داد.

این دفتر امروز (سه شنبه) در واکنش به گزارش سازمان حقوق بشری " هیومن رایتس واچ " که در پی ابتلای چند تن از زندانیان زندان مرکزی قطر، از دوحه خواستار آزادی زندانیان مسن و محکوم به اتهامات غیر خشونت‌آمیز شده، این خبر را اعلام کرد.  

دفتر ارتباطات دولت قطر با تاکید بر اینکه هیچ یک از زندانیان در این کشور بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست نداده‌اند، تصریح کرد: آزمایش  ۱۲ زندانی در زندان مرکزی قطر در رابطه با ویروس کرونا مثبت اعلام شد که همه این افراد به یکی از مراکز درمانی تحت نظر "موسسه پزشکی حمد" در دوحه منتقل شدند.  

بیانیه دفتر ارتباطات دولت قطر با اشاره به اینکه مرکز یاد شده مجهز به دستگاههای تخصصی می‌باشد و به زندانیان یاد شده در حد استانداردهای جهانی خدمات پزشکی ارائه کرده است، اضافه کرد: ۲ نفر از زندانیان مبتلا به ویروس کرونا به دلیل وخیم‌تر بودن حال عمومی نسبت به سایر زندانیان مبتلا، برای دریافت خدمات بهتر به یکی دیگر از مراکز مجهز اختصاص یافته به بیماران کرونایی در قطر منتقل شدند.  

دولت قطر با اشاره به اینکه زندانیان در این کشور بطور مرتب مورد آزمایش قرار می‌گیرد و استفاده آن‌ها از ماسک و دستکش اجباری شده است، تاکید کرد که زندانیان مبتلا پس از دریافت خدمات پزشکی لازم و بهبودی کامل با تایید مسئولان بهداشتی، به زندان مرکزی بازگردانده می‌شوند.    

سازمان حقوق بشری هیومن رایتس واچ در گزارشی با اشاره به اینکه  ۶ زندانی در قطر که دارای ملیت غیر قطری هستند، گفته‌اند که بسیاری از زندانیان زندان مرکزی این کشور دارای علائم بیماری کرونا هستند، از مقامات قطر خواستار آزادی زندانیان مسن و محکوم به اتهامات غیر خشونت‌آمیز شد.   

این زندانیان گفته بودند که مقامات قطری زندانیان را از ساختمانی که در آن کرونا شیوع پیدا کرده بود، خارج و به بخش‌های دیگری منتقل کردند، اما انتقال آن‌ها به سایر بخش‌های پر ازدحام و غیر بهداشتی زندان، مانع از انتشار ویروس کرونا نشد. 

آن‌ها افزودند که این ساختمان دارای هشت حمام برای ۱۵۰ زندانی است و زندانیان در کف زمین می‌خوابند و قادر به رعایت فاصله اجتماعی نیستند.   

دولت قطر این گزارش را دور از واقعیت دانست.    

امیر قطر در ماه آوریل بیش از ۵۰۰ زندانی را به منظور اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا عفو کرده بود.  

تاکنون ۳۳ هزار و ۹۶۹ نفر در قطر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۵ نفر نیز در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =