مازنی:علل عدم مشارکت ۶۰ درصد از واجدین شرایط اخذ رأی بررسی شود

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در تذکر به احزاب و رسانه‌ها برای بررسی علت کاهش میزان مشارکت مردم در انتخابات گفت: مردم با چه چیزی قهر کردند و برای آشتی مردم با صندوق رأی چه باید کرد.

احمد مازنی در نشست علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار دامشت: ملت ایران در آستانه افتتاح دوره دیگر از مجلس شورای اسلامی است. انتخابات مجلس یازدهم برگزار شد تا منتخبان ملت مسئولین سنگین نمایندگی را بر عهده گرفتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: اما تذکر من به بزرگان، مسئولان، احزاب و رسانه‌ها با توجه به آغاز مجلس یازدهم این است که علل عدم مشارکت حدود ۶۰ درصد از واجدین شرایط اخذ رأی را بررسی کنند، واقعا چرا حدود ۸۰ درصد از رأی‌دهندگان تهرانی، پایتخت جمهوری اسلامی ایران پای صندوق‌های رأی نیامدند.

مازنی بیان کرد: میزان تأثیر عوامل مختلف در عدم مشارکت ۶۰ درصدی مردم در انتخابات باید بررسی شود البته از جمله این عوامل می‌توان به تحریم ظالمانه بدخواهان، میزان تاثیر مشارکت در دوره‌های قبل برای تحقق وعده‌ها، عملکرد و جایگاه مجلس دهم، عملکرد دولت، رفتار افراطیون در تخریب مجلس و عملکرد شورای نگهبان اشاره کرد.

وی گفت: راستی مردم با چه چیزی و چه کسانی قهر کردند و برای آشتی مردم با صندوق رأی چه باید کرد؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =