پلوسی «چاقی بیمارگونه» ترامپ را نشانه گرفت

تهران-ایرنا- نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا توصیه کرده با توجه به این که گرفتار «چاقی مفرط و مضر» است نباید از داروی جنجال برانگیز هیدروکسی کلروکین به عنوان داروی پیشگیری یا درمان کرونا استفاده کند.

به گزارش تارنمای بیزنس اینسایدر، پلوسی روز دوشنبه در مصاحبه با سی‌ان‌ان، این اظهارات را در واکنش به ادعای ترامپ مطرح کرد که گفته بود از ۱۰ روز پیش شروع به استفاده روزانه از داروی هیدروکسی کلروکین کرده است.

ترامپ روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری تصدیق کرد که هیدروکسی کلروکلین که داروی ضد مالاریا است را به منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا مصرف می کند.

پزشک ترامپ در نامه ای تایید کرد که آزمایش کرونای او مثبت نیست و آنها به این نتیجه رسیده اند که منافع احتمالی درمان با استفاده از این داروی بیشتر از خطرات نسبی آن است.

اما هنوز دانشمندان به این نتیجه نرسیده اند که از این دارو می توان برای پیشگیری یا درمان کرونا استفاده کرد.

سازمان غذا و داروی آمریکا نیز نسبت به استفاده از این دارو در بیرون بیمارستان یا کلینک ها هشدار داده و خطر آن در رابطه با طپش قلب یا مشکلات دیگری از جمله مرگ را یادآور شده است.

به نظر می رسد ترامپ بدون تایید مقامات بهداشتی این دارو را به طور کامل تایید می کند.

هنوز معلوم نیست که آیا اضافه وزن عامل کمک کننده به مشکلات ناشی از استفاده از هیدروکسی کلروکین هست یا نه.

پلوسی گفت: ترامپ رئیس جمهوری ما است و نباید چیزی را استفاده کند که دانشمندان تایید نکرده اند به ویژه در رده سنی و وزنی او که گفته می شود اضافه وزن دارد.

ترامپ حدود ۱۹۰ سانت قد و تا سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۱۰ کیلو وزن داشته است.

رئیس جمهوری آمریکا در هفته‌های گذشته برخلاف نظر کارشناسان پزشکی تلاش کرد تا این دارو را به عنوان یک درمان احتمالی برای کووید-۱۹ معرفی کند. این دارو می‌تواند باعث بروز عوارض جدی در برخی بیماران شود و تاکنون تاثیر آن در مبارزه با کرونا مشخص نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =