۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۳
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83793336
۰ نفر

برچسب‌ها

هند ۲ میلیون دلار به مهاجران فلسطینی کمک کرد

دهلی نو-ایرنا- هند مبلغ ۲ میلیون دلار به آژانس امداد و نجات سازمان ملل که در زمینه حمایت از مهاجران فلسطینی و ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی به آن‌ها فعالیت می‌کند، کمک مالی اهدا کرد.

به گزارش روز سه شنبه شبکه خبری "ایندیا تودی"، به گفته مقامات هندی، دهلی نو کمک مالی خود به آژانس امداد و نجات سازمان ملل را از ۱،۲۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ به ۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ افزایش داده است. این کشور همچنین متعهد به پرداخت کمک ۵ میلیون دلاری به این آژانس در سال ۲۰۲۰ شده است که این امر راه را برای عضویت هند در کمیته مشاوره‌ای این آژانس هموار می‌کند. 
آژانس امداد و نجات سازمان ملل ضمن استقبال از این کمک مالی هند اعلام کرد که این اقدام به ادامه فعالیت‌های آژانس در طول بحران ویروس کرونا کمک خواهد کرد. 
حدود ۳،۱ میلیون مهاجر فلسطینی به کمک‌های مالی و بهداشتی آژانس امداد و نجات سازمان ملل وابسته هستند. در همین حال این آژانس سالانه ۵۲۶ هزار کودک فلسطینی را در مدارس آموزش می‌دهد. 
آژانس امداد و نجات سازمان ملل در سال ۱۹۴۹ توسط سازمان ملل برای حمایت از مهاجران فلسطینی ایجاد شد. 
از سوی دیگر هند در حال آماده‌سازی ارسال کمک‌های پزشکی و دارویی به فلسطین برای کمک به این کشور در مبارزه با ویروس کرونا است. 
نارندرا مودی نخست وزیر هند ماه گذشته با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین تماس گرفته و با وی در خصوص چالش‌های ناشی از ویروس همه گیر کرونا گفت و گو کرد. 
اس جی شانکار وزیر امور خارجه هند نیز با ریاض المالکی تماس گرفته و بر تعهد هند به حمایت از فلسطین در مبارزه این کشور با کرونا تاکید کرد. 
در بخش دیگر، در پنج سال گذشته، هند و فلسطین ۱۷ توافقنامه در زمینه‌های کشاورزی، بهداشت، تکنولوژی اطلاعات، امور جوانان، امور کنسولی، توانبخشی زنان و رسانه امضا کرده‌اند. 
هند همچنین متعهد به ارائه کمک ۷۲ میلیون دلاری به فلسطین برای بازسازی غزه، ساخت مدرسه و موسسه‌های علمی و آموزشی در این کشور شده است. 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =