روایت واگذاری زمین به قضات گلستان

گرگان - ایرنا - رییس کل دادگستری گلستان گفت: با نظر موافق رییس قوه قضاییه در خصوص پرونده واگذاری زمین‌های منابع طبیعی به قضات این استان، دیوان‌عالی کشور هفته آینده رای نهایی در این خصوص را صادر می‌کند.

هادی هاشمیان روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۳۰ سال قبل و پیش از استان شدن گلستان در سفر رییس وقت سازمان منابع طبیعی کشور به گرگان که در آن زمان یکی از شهرهای مازندران بود ۴۵ نفر از قضات منطقه درخواست واگذاری قطعه زمینی (بدون مشخص شدن مکانی خاص) می‌کنند که این درخواست مورد موافقت قرار گرفته و قطعاتی در شهرک تالار به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی اضافه کرد: قضات پس از دریافت زمین اقدام به تفکیک و دریافت سند مالکیت می‌کنند اما از آنجایی که این نقطه استعداد ساخت و ساز ندارد و در دل جنگل واقع شده، تاکنون هیچ دخل و تصرفی در آن انجام نشده و تنها مالکیت ملک به ثبت رسیده است.

وی بیان داشت: پس از تشکیل استان گلستان، اداره منابع طبیعی استان نسبت به موضوع و تثبیت مالکیت اراضی اعتراض کرد، سال گذشته هم بار دیگر مساله را با رییس قوه قضاییه مطرح و اعتراض خود را اعلام داشتیم که بدنبال آن با درخواست ما و موافقت بر اعمال ماده ۴۷۷ پرونده برای بررسی و صدور رای به دیوان عدالت اداری ارجاع شد.

بر اساس ماده ۴۷۷ در صورتیکه رییس قوه قضاییه رای قطعی صادر شده هر یک از مراجع قضایی را خلاف تشخیص دهد می‌تواند پرونده را جهت اعاده دادرسی به دیوان عالی کشور بفرستد.

رییس دادگستری استان گلستان تصریح کرد: البته مالکان زمین های مورد اشاره که در قوه قضاییه شاغل بودند بازنشسته شده و یا در قید حیات نیستند.

در همین پیوند سخنگوی قوه قضائیه امروز گفت: پرونده مربوط به واگذاری زمین‌های جنگلی به قضات استان گلستان مربوط به ۳۰ سال قبل است.

غلامحسین اسماعیلی امروز سه‌شنبه در بیست و ششمین نشست خبری اظهار داشت: هیچ یک از قضاتی که زمین‌ها به آنها واگذار شده، امروز در دستگاه قضا مشغول به کار نیستند.

وی اظهار کرد: رییس منابع طبیعی اعلام داشته که مدیر قبل از او در این رابطه (واگذاری زمین) اشتباه کرده است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: مدیران کنونی دستگاه قضا تقاضای ماده ۴۷۷ را ارائه دادند که این درخواست پذیرفته و به دیوان عالی کشور ارسال شد.

اسماعیلی همچنین در خصوص دستگیری اعضای یک باند خرید و فروش نوزاد در گلستان گفت: خبر در حدی که رسانه‌ای شد؛ مبالغه آمیز بود.

هفته گذشته معاون اجتماعی نیروی انتظامی گلستان دستگیری اعضای یک باند ۵ نفره خرید و فروش نوزاد در این استان را رسانه‌ای کرد.

به گفته بهرامی این افراد با شناسایی زنانی که از وضعیت معیشتی خوبی برخوردار نبودند آن ها را به فرزندآوری تطمیع کرده و با قبول همه مخارج از زمان بارداری تا زایمان، با همکاری یکی از ماماهای شاغل در یک بیمارستان‌ گرگان، نوزادان را در بدو زایمان به خانواده‌های متقاضی فرزند می فروختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =