استاندار سمنان: روابط‌عمومی‌ها با فناوری‌های نوین به‌روز شوند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: واحدهای روابط عمومی به عنوان مرجعیت اطلاع‌رسانی باید با شرایط نوین فناوری آشنا و از امکانات این بخش بهره‌مند باشند.

علیرضا آشناگر روز سه شنبه در نشست با هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان سمنان در سالن غدیر استانداری ابراز داشت: با توجه به شرایط نوین امروز روابط عمومی ها و همچنین مدیران نیازمند آموزش هستند و ضعف در این مساله مشهود است و با توجه به مرجعیتی که امروز روابط عمومی ها دارند باید بر تجهیز امکانات اولیه و هزینه برای آموزش آنها بیشتر توجه شود.

وی بیان کرد: روابط عمومی ها جایگاه حساس و پیچیده ای دارند،آنها چشم بینای مدیر، گوش شنوای مردم و دارای زبان گویایی برای بازتاب انتقادات و پیشنهادات به مدیران و انعکاس زحمات مدیران و دولت هستند. 

آشناگر با اشاره به زحمات روابط عمومی ها از جمله استانداری سمنان ابراز داشت: اگر ساختار روابط عمومی نباشد، بسیاری از فعالیت ها در عمل دیده و ثبت نمی شود و زحمات کل مجموعه بی‌نتیجه می ماند؛ بنابراین اگر رضایتمندی ایجاد می شود نتیجه زحمات روابط عمومی ها و اگر نارضایتی در پاسخگویی باشد، نشان از کم کاری آنها است. 

وی با انتقاد از نگاه قدیمی برخی مدیران به تخصص و جایگاه روابط عمومی ها اظهار کرد: هنوز برخی نگاه تک بعدی به این جایگاه دارند و آنها را متکلم وحده و مدیحه سرا و مجیزگوی دستگاه اجرایی می دانند و با وجود نگاه تخصصی  و ابزار نوین امروز این نگاه تفکری قدیمی است. 

استاندار سمنان تاکید کرد: مدیریت مشارکت جویانه و مسوولیت پذیری چند سویه توسط روابط عمومی ها ضرورت دارد .

اغراق در انعکاس دستاوردهای دولت ممنوع 

استاندار سمنان تاکید کرد: با  جامعه پویا،باهوش و ابزار هوشمندی که امروز وجود دارد، بازتاب خدمات دولت و دستگاه های اجرایی باید به همان مقدار که هست بیان شود زیرا بزرگنمایی  و اغراق در آن نتیجه معکوس خواهد داشت و اعتماد مردم را به خدمات دولت و دستگاه ها کاهش می دهد. 

آشناگر خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی از خدمات باید با توجه به امکانات و شرایط تحریم منطقی به نظر آید و با آنکه برخی از مدیران تاب نقد را ندارند، اما انتقادات و پیشنهاداتی که مردم با اعتماد به روابط عمومی ها به اشتراک می گذارند باید به مدیران انتقال داده شود، زیرا یکی از رسالت های امروز روابط عمومی ها انتقال این انتقادات در راستای اصلاح است.

وی ادامه داد: برخی روابط عمومی ها و حتی خبرگزاری ها باید بیشتر به گزیده گویی پرداخته و از مفصل گویی بپرهیزند، زیرا در حال حاضر شرایط متفاوت است و اکثر مردم حتی در بسیاری از روستاهای دوردست با دسترسی به امکاناتی نظیر اینترنت پرسرعت و تلفن همراه هوشمند، مطالب را  به سرعت دریافت می کنند.

استاندار سمنان با اشاره به اطلاع رسانی درباره بیماری کرونا توسط روابط عمومی ها اظهار داشت: روابط عمومی ها به ویژه در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و شاهرود  در راستای آگاهی بخشی در زمینه بیماری کرونا نمره قبولی دارند و با ارتباط با رسانه ها و استفاده از فضای مجازی به خوبی توانستند مسایل را به خوبی پوشش دهند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha