برگزیدگان جشنواره سرخ‌نگاران بنیاد شهید تجلیل شدند

تهران - ایرنا - جشنواره سرخ‌نگاران بنیاد شهید و امور ایثارگران با معرفی و تقدیر از برگزیدگان به صورت مجازی به کار خود پایان داد.

به گزارش روز سه شنبه بنیاد شهید و امور ایثارگران، نخستین دوره از جشنواره سرخ نگاران با محوریت آثار نویسندگان در حوزه ایثار و شهادت برگزار شد. در این جشنواره آثار ارسالی در حوزه ایثار و شهادت از سوی داوران مورد بررسی قرار گرفت و در مجموع ۴۵ منتخب آن در دو بخش «برگزیدگان و «نوقلمان» معرفی شدند.

در این مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد علی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: با توجه به وضعیت موجود در کشور که شیوع ویروس کرونا اجرای برنامه‌های تبلیغی را با مشکلاتی مواجه کرده است، تلاش کردیم در راستای تقدیر از مروجان فرهنگ ایثار و شهادت جشنواره سرخ نگاران را برگزار کنیم.
وی افزود: شهدا با خون خودشان ضمن دفاع از کشور، فرهنگ ایثار و شهادت را برای ما به یادگار گذاشتند و ما هم باید این فرهنگ را با شیوه‌های مختلف در جامعه ترویج کنیم.
در ادامه حجت‌الاسلام کاویانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با ارائه گزارشی از برگزاری جشنواره سرخ نگاران گفت: بعد از فراخوان ارسال اثر، ۴ هزار و ۵۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و از این تعداد یکهزار و ۷۰ اثر به مرحله داوری رسیدند و در نهایت پنج نفر در بخش‌های مختلف حائز رتبه شدند.
وی افزود همچنین سه اثر بین‌المللی نیز حائر تقدیر شناخته شدند و ۳۰ نوقلم از ۳۰ استان نیز در مورد تقدیر قرار گرفتند.
بر اساس این گزارش در بخش داستانی بزرگسال، صادق کرمیار، نویسنده کتاب مستوری از انتشارات کتاب جمکران و خدیجه بازوند، نویسنده کتاب علویه نرگس از انتشارات ستاره ها؛ برگزیده شدند و در داستان کودک و نوجوان به ترتیب مجید محبوبی، نویسنده  کتاب پل جغاتو از انتشارات به نشر، حسین شکربیگی، نویسنده کتاب سبز، سرخ، سفید از انتشارات سوره های عشق و رفیع افتخار، نویسنده کتاب تپش از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نفرات برگزیده شدند.

همچنین در بخش مستند نگاری سعیده زراعتکار نویسنده کتاب حسرت یک آغوش از انتشارات ستاره ها، سعید علامیان، نویسنده کتاب دارساوین از انتشارات سوره مهر، محمدحسین ولی پور زرومی نویسنده کتاب فاتحان فاو از انتشارات سرو سرخ مورد تقدیر قرار گرفتند. در این بخش حسن و حسین شیردل، نویسندگان کتاب شیری شبیه آهو از انتشارات سوره مهر و مریم السادات زکریایی، نویسنده کتاب جاده گیلی گادر از انتشارات انجمن سپاس تجلیل شدند.  

در بخش پژوهش نیز زنده یاد هادی نخعی، نویسنده کتاب و عراق،  طبس تا سنندج (تهاجم ها و بحران های درون گذار) از انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و در بخش بین الملل نیز  عبدالمجید حیدری و محمد علی خرمی، نویسندگان  کتاب جنگ نفت کش ها (نبرد دریایی ایران و عراق) از انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، حجت الاسلام علی کارشناس، نویسنده  کتاب پژوهشی تطبیقی در فقه مقاومت از انتشارات زمزم هدایت و 
گلعلی بابایی، نویسنده  کتاب گردان نهم از نشر بیست و هفت مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین در بخش نویسندگان جانباز رمضانعلی کاووسی، نویسنده  کتاب سهم من از عاشقی از انتشارات سوره مهر،  غلامحسین صفاری، نویسنده  کتاب آرام نگیریم از انتشارات موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و در بخش خانواده شهدا از خانواده شهید اشراف برای کتابت قرآن مجید به قلم شهید سرلشگر شریف اشراف تقدیر شد و در بخش نوقلمان هم از تمام استان های کشور نفراتی برگزیده شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =