معاون استاندار سمنان: مقابله با کرونا نتیجه طرح تحول سلامت است

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: زیرساخت‌های مناسب حوزه بهداشت و درمان حاصل از اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید زمینه‌ساز مقابله مطلوب با شیوع کرونا در کشور است.

حبیب‌الله خجسته‌پور روز سه شنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان سمنان در سالن یادگار امام استانداری افزود: زیرساخت‌های مطلوب حوزه بهداشت و درمان حاصل از اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید است و اگر این طرح در دوره اول ریاست جمهوری دکتر روحانی با آن کیفیت اجرا نمی‌شد، امروز کشور در بحث مقابله با کرونا با ضعف ‌های زیادی مواجه بود.

وی با بیان اینکه هر تهدیدی ارتش خاص را برای مقابله نیاز دارد، تاکید کرد: در ماه‌های اخیر در همه‌گیری کرونا، ارتش کشور نیروهای حوزه سلامت بودند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی مدیریت مناسب شیوع کرونا علاوه بر از خودگذشتگی کادر پزشکی، وجود زیرساخت‌های مطلوب بود.

وی خاطرنشان کرد: ۲۷ درصد تخت‌های بیمارستانی کشور در دولت تدبیر و امید ایجاد شد و بسیاری از زیرساخت‌هایی که در این دولت ایجاد شد و موفقیت در مقابله با کرونا را به همراه داشت، نشان داد در کنار نیروی انسانی وجود ابزار، امکانات و تجهیزات لازم است.

خجسته‌پور اظهارداشت: رسیدن به مرحله مهار و کنترل کرونا حاصل همکاری همه‌ جانبه نهادهای حاکمیتی، نظامی، انتظامی، امنیتی و نهادهای مذهبی و سازمان‌های مردم نهاد است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تاکید کرد: وحدت و همدلی در گروه‌های مختلف با تمام اختلاف سلیقه برای شکست کرونا در کشور نهادینه شود.

تغییر رویکرد دشمنان نظام از برخورد مستقیم به تهدیدات نوین

خجسته‌پور ابرازداشت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی، با توجه به شکست در مقابله نظامی، از برخورد مستقیم به تهدیدات نوین تغییر رویکرد دادند.

وی بیان کرد: دشمنی‌ها با نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال گذشته همواره بوده و امروز، دشمنان تهدیدها را در حوزه‌های سایبری، زیستی، شیمیایی، اقتصادی و کالبدی دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به ارائه بسیاری از خدمات عمومی از طریق فضای سایبری، تصریح کرد: این مساله در عین اینکه فرصت است، اما مدخلی برای تهدیدهای دشمنان شده است و با تهدیدات در شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای به صورت مردم محور اجرایی می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: بهترین راه مقابله با تهدیدهای اقتصادی اجرای فرمایشات رهبری یعنی اقتصاد مقاومتی و شعارهای سال است که مسوولان باید آن‌ها را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی بیان کرد: تهدیدات کالبدی و مردم‌محور نیازمند رصد، پیشگیری و مقابله است، این مساله با تقویت پدافند غیرعامل میسر می‌شود.

خجسته‌پور ابرازداشت: پدافند غیرعامل از ساده‌ترین، کم هزینه‌ترین و صلح‌آمیزترین شیوه‌ها برای مقابله با تهدیدات دشمنان و دفاع از کشور است.

وی، به موقعیت جغرافیایی و جایگاه راهبردی استان سمنان اشاره و اضافه کرد: همسایگی با مراکز عمده جمعیتی، معین بودن پایتخت، فعالیت گسترده در بخش صنعت، استقرار مراکز راهبردی هوا و فضا، قرار گرفتن در ۲ محور شرق به غرب و شمال به جنوب، و ذخایر معدنی، برای این استان  از یک سو فرصت برای توسعه و از سوی دیگر خوراک آماده برای تهدیدات دشمن در مقابله با نظام جمهوری اسلامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان یادآور شد: تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل نقشه راهی برای مدیران و مسوولان استان به منظور اقدامات لازم و سازنده است.

روند تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل و مسائل مرتبط با شیوع کرونا از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ظهر امروز، تاکنون۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۱۱۹ رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =