۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 2485
کد خبر: 83793285
۰ نفر

برچسب‌ها

سلیمی: به افزایش بی‌رویه قیمت مایحتاج اساسی مردم رسیدگی شود

تهران- ایرنا- نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: قیمت مایحتاج اساسی مردم مانند برنج، عدس، نخود و لوبیا بی‌رویه افزایش یافته است خواهشمندم شعارهای نظارتی را عملیاتی کنید.

اصغر سلیمی در تذکر شفاهی به رییس جمهوری اظهار داشت: مردم نمی‌دانند برای مسکن‌دار شدن خود و فرزندانشان چه برنامه‌ریزی کنند. اگر با هزاران مشقت و تنگنا پولی را کنار بگذارند که خانه‌ای بخرند ولی با افزایش سرسام‌آور قیمت نه تنها مسکنی نمی‌توانند بخرند ولی با همان پول هم، رهن و اجاره همان خانه را هم نمی‌توانند پرداخت کنند. کارمز دفاتر املاک خارج از ضابطه و غیرعلمی است خواهشمندیم که حتما این مساله باید پیگیری شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس افزود: ما ۳ میلیون مسکن در کشور داریم برای بخشی از مشکلات مسکن باید فکری بکنیم که مالیات و عوارض برای این مسکن‌ها باشد.

سلیمی بیان داشت: به وزیر صنعت، معدن و تجارت هم تذکر می‌دهم که قیمت مایحتاج اساسی مردم مانند برنج، عدس، نخود و لوبیا بی‌رویه افزایش یافته و این شعار نظارتی را که می‌دهید را عملیاتی کنید.

وی خاطرنشان کرد: قیمت خودرو به صورت افسارگسیخته در حال افزایش است دولت اعلام می‌کند که حباب است و ما اخلالگر را می‌شناسیم ما قبلا هم این شعارهای حباب را فهمیده‌ایم. در زمینه موبایل، ارز و طلا هم گفتید که اینها حباب است ولی این حباب‌ها هر روز بزرگتر شد. برای جلوگیری از افزایش قیمت جلوی دلالان را بگیرید و جلوی افزایش قیمت خودرو را نیز بگیرید.

نماینده مردم سمیرم در مجلس افزود: مشکلات اقتصادی با صحبت و بخشنامه حل نمی‌شود و عزم جدی و برنامه‌ریزی نیاز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =