بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر خراسان شمالی راه‌اندازی شد

بجنورد-ایرنا- رییس اداره جذب و ساماندهی داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از راه اندازی بانک امانات و تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر استان برای کمک به نیازمندان، در چهار شهرستان استان خبر داد.

سیداحسان فخرنبی روز سهشنبه اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان آمادگی دارد تا اقلام و تجهیزات پزشکی بلااستفاده مردم نوعدوست و خیر استان را که علاقه مند به وقف آن‌ها هستند،  نگهداری کرده و به بیمارانی که نیازمند این تجهیزات هستند به صورت رایگان امانت بدهد.

وی با بیان اینکه بانک امانات و تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر استان تا کنون در چهار شهرستان بجنورد، مانه و سملقان، اسفراین و شیروان راه اندازی شده است، گفت: بانک تجهیزات شهرستان‌های بجنورد و اسفراین خدمت رسانی خود را آغاز کرده و تا کنون به بیش از ۵۰ نفر خدمات ارائه کرده‌ است.

فخرنبی با اشاره به اینکه اقلام مورد نظر می تواند تجهیزاتی مانند کپسول اکسیژن، تخت، ویلچیر، تشک مواج، عصا، واکر و سایر اقلام پزشکی مورد نیاز بیماران باشد، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت برگزاری مراسم خاکسپاری، تعدادی از خانواده ها هزینه های مربوط به مراسم تدفین درگذشتگان خود را وقف تامین تجهیزات پزشکی برای عموم مردم استان کردند.

رییس اداره جذب و ساماندهی داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی اظهار داشت: مردم و خیران،  می توانند برای پیوستن به این حرکت خداپسندانه با این جمعیت همکاری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =