کارآفرینان کردستانی در عرصه ایجاد زنجیره ارزش ورود کنند

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ضمن تاکید بر ضرورت آموزش‌های هدفمند در راستای ایجاد اشتغال در محلات حاشیه شهرهای استان، گفت: ورود کارآفرینان به عرصه ایجاد زنجیره ارزش از آموزش تا بازاریابی و حتی صادرات در رفع بیکاری این مناطق تاثیرگذار است.

خالد جعفری روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه ارتقای اقتصادی و مشارکت های مردمی ستاد بازآفرینی استان، بر لزوم همکاری و هم افزایی دستگاه ها در راستای ایجاد اشتغال و ارتقای معیشت ساکنان محلات حاشیه نشین شهرهای استان تاکید کرد.

وی با اشاره به اعتبارات ۵۳ میلیارد تومانی ستاد بازآفرینی استان در سال ۹۷ اضافه کرد: طی چند سال گذشته، علیرغم مشکلات مالی کشور، اعتبارات نسبتا مناسبی در این زمینه در استان هزینه شده و به لحاظ فرهنگی و آموزشی هم اقدامات خوبی صورت گرفته اما متاسفانه اشتغال مورد نظر ایجاد نشده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان افزود: محلات مختلف شهرهای استان به لحاظ بافت اجتماعی و نیاز اشتغال، تفاوت زیادی با هم دارند لذا باید اشتغال مناسب هر منطقه شناسایی و آموزش ها در راستای ایجاد اشتغال، هدفمند شوند.

جعفری با اشاره به اینکه بخش زیادی از بیکاری و مشاغل کاذب، مربوط به محلات حاشیه نشین است، یادآور شد: اگر نتوانیم شغل ایجاد کنیم، این مناطق به بزرگترین معظل استان تبدیل خواهند شد.

وی گفت: در کردستان ظرفیت های فراوانی وجود دارد که با کمی تلاش بیشتر می توانیم تغییرات بزرگی ایجاد کنیم بنابراین لازم است تسهیلات در اختیار را به سمت و سوی ایجاد مشاغل خانگی هدایت کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ورود کارآفرینان به عرصه ایجاد زنجیره ارزش از آموزش تا بازاریابی و حتی صادرات را در رفع بیکاری در این مناطق، بسیار موثر دانست و افزود: ما باید راه هایی پیدا کنیم که تسهیلات به دست افرادی برسد که می توانند شغل ایجاد کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =