۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83793206
۰ نفر
کرونا در خلخال به خوبی مدیریت شد

اردبیل _ ایرنا _ رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال گفت: مدیریت بسیار خوب کرونا موجب شده تا نام این شهرستان در لیست مناطق سفید کشور از لحاظ این ویروس ثبت و و این وضعیت سفید همچنان تداوم داشته باشد.

به گزارش ایرنا ،دکتر ابوالفضل باقری روز سه‌شنبه در جلسه شورای اداری خلخال اظهارداشت: شاخص اعلام وضعیت سفید برای مناطق کشور بر اساس داده‌های وزارت بهداشت و درمان بوده و در صورتی که روزانه از هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت یک منطقه یک نفر دچار ویروس کرونا شده و در بیمارستان بستری شود، وضعیت سفید اعلام می‌شود.

او با بیان اینکه اطلاعات مربوط به بیماران کرونایی هر منطقه از کشور بصورت آنلاین در سامانه وزارت بهداشت و درمان ثبت و مشاهده شده و وضعیت مناطق بر اساس این اطلاعات از سوی این وزارتخانه اعلام می‌شود، افزود: در صورت افزایش تعداد افراد بستری روزانه در بیمارستان به ۲ نفر وضعیت زرد و در صورت افزایش تعداد بستری از ۲ نفر به بالا وضعیت قرمز اعلام خواهد شد.

وی گفت: با تدابیر اتخاذ شده قبل از شیوع بیماری کرونا در این شهرستان از جمله تشکیل ستاد مقابله با کرونا و یا ستاد قرارگاه زیستی و تلاش همه مسوولان و دست‌اندرکاران وضعیت خلخال از لحاط سطح آلودگی به این بیماری وضعیت مطلوبی بوده و از آغاز شیوع آن در منطقه تاکنون از جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفری شهرستان خلخال ۷۷ نفر مشکوک و یا موارد مثبت ابتلا به این بیماری در بیمارستان بستری شده و در سه ماه از شیوع این ویروس در شهرستان هشت نفر نیز جان باخته‌اند.

او اظهارداشت: در همین مدت ۲۳۲ نفر افراد مشکوک به این بیماری در داخل خانه‌ها قرنطینه شدند که نیازی به بستری آنها در بیمارستان و یا مراقبت‌های ویژه پزشکی نبود که همه این افراد در داخل منزل خود بهبود پیدا کردند.

رییس دانشکده علوم پزشکی خلخال با بیان اینکه هر هشت نفر فوت شده و کرونایی خلخال دارای زمینه بیماری قبلی بوده‌اند، افزود: حفظ وضعیت سفید برای خلخال جای بسی افتخار برای دست‌اندرکاران مقابله با این بیماری و مردم بافرهنگ این شهرستان است که به خوبی موارد پیشگیرانه ابتلا به این ویروس را بطور صحیح رعایت کرده‌اند.

وی گفت: در عین حال که از تداوم وضعیت سفید در خلخال خرسندیم ولی همواره نگران پیک این بیماری در این شهرستان بوده و تداوم هشدارهای بهداشتی مقابله با کرونا و تاکید مدام بر اجرای موارد مربوط به گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی در این شهرستان به معنی تغییر وضعیت سفید به زرد و قرمز نبوده و تنها برای پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس در خلخال است.

وی گفت:مدیریت مناسب کرونا در خلخال موجب شد تا زمانی که بیشتر مناطق کشور در پیک کرونا بودن آمار مبتلایان به این ویروس در این شهرستان به ۶ نفر رسید که این در نوع خود و در مقایسه با سایر مناطق کشور بی‌نظیر است.

وی از کاهش آسیب‌های ابعاد روانی این ویروس در بین آحاد مختلف خلخال خبر داد و گفت: بتدریج زندگی با کرونا برای مردم عادت شده و مردم ضمن انجام کارها روزانه همچنان موارد بهداشتی پیشگیری را به خوبی رعایت می‌کنند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =