بنیاد برکت  ۲۲۰ طرح اشتغالزایی در باشت اجرا کرد

گچساران- ایرنا -فرماندارباشت گفت: بنیاد برکت انقلاب دراین شهرستان از سال گذشته تاکنون ۲۲۰ طرح اشتغالزا اجرا کرده است.

سید مسعود حسینی روز سه شنبه در نشست هماهنگی طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در باشت اظهار داشت: برای اجرای این طرح ها ۶۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی کم بهره به متقاضیان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: این مقدار تسهیلات در ۱۳ روستای دارای دهیاری پرداخت شده است.

حسینی اظهار داشت:تسهیلات اشتغالزایی تنها به افراد دارای شرایط پرداخت می شود.

فرماندار باشت با اشاره به اینکه پارسال ۲۵۰ طرح اشتغالزای بنیاد برکت برای اجرا در باشت پیش بینی شده بود که فرصت اشتغال۳۰ طرح به دلیل تشکیل پرونده متقاضیانی که واجد شرایط نبودند از دست رفت افزود:فقط افراد دارای شرایط متقاضی دریافت تسهیلات اشتغالزای بنیاد برکت شوند. 

حسینی تاکید کرد:افرادبیکاری یا با درآمد کمتر از یک میلیون تومان که دارای مکان لازم برای انجام طرح های پیشنهادی باشند و  ۱۸تا ۵۵ سال سن دارند واجد شرایط پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بنیاد برکت هستند.

مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت:متقاضان تسهیلات اشتغال در باشت برای اجرای طرح در زمینه های پرورش دام های سبک و سنگین،کسب و کارهای کوچک و طرح های تولیدی تسهیلات دریافت کردند.

سید علی سجادی افزود: پرونده های طرح های اشتغالزای پارسال به ترتیب ۴۰درصد دام سبک،۱۵ درصد دام سنگین،۱۲درصد مشاغل خردخانگی،۱۲ درصد پوشاک و ۲۰درصد سایر حوزه ها اختصاص داشت.

وی بیان کرد:امسال۳۰۰ تا ۵۰۰طرح اشتغالزایی از سوی بنیاد برکت برای اجرا در شهرستان باشت پیش بینی شده است.

سجادی عنوان کرد:شاخص های اولویت های امسال برای پرداخت تسهیلات مدرک تحصیلی، متاهلان سرپرست خانوار و افرادسالم دارای توان فعالیت اقتصادی است.

مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در کهگیلویه و بویراحمد از افزایش سقف تسهیلات اشتغالزای این بنیاد درسال جاری حبر داد و افزود: میزان تسهیلات اشتغالزای بنیاد برکت که پارسال۴۰ میلیون تومان بود امسال به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی  ابراز داشت:یکی از مشکلات پرداخت تسهیلات بانکی بنیاد برکت نیاز به وجود۲ ضامن اداری و بازاری بود که امسال با انعقاد تفاهم نامه با بانک پارسیان، با یک ضامن بازاری هم تسهیلات بانکی پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه افراد متقاضی مشاغل خدماتی نسبت به پرداخت هزینه به اتاق اصناف گلایه داشتند از مسئولان خواست نسبت به حذف یا دست کم کاهش مبالغ دریافتی از سوی اصناف اقدام کنند.

بخشدار بوستان نیز با اشاره به اینکه هیچ شعبه ای از بانک پارسیان درباشت فعالیت ندارد گفت: عزیمت به شهرستان گچساران برای متقاضیان تسهیلات درسرساز و وقتگیراست.

مجید محمدی فراز مسئولان خواست یک شعبه از بانک پارسیان در باشت راه اندازی کنند.

مظفر علیزاده رئیس اداره  تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشت نیز با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی مختلف اقدام به پرداخت تسهلات اشتغال می کنند  از مسئولان خواست تا لیست دریافت کنندگان این تسهیلات را به این اداره متولی ارسال کنند.

امام جمعه باشت نیز در این نشست از تلاش های بنیاد برکت در حوزه های عمرانی و اقتصادی و به ویژه بحران کرونا قدردانی کرد.

حجت الاسلام عبدالرحیم عبودی افزود:با توجه به نامگذاری امسال به نام جهش تولید افزود: پیش بینی اجرای طرحهای اشتغالزا بهتحقق این شعار کمک می کند.

وی خواستار  نظارت بیشتر برای تحقق ایجاد اشتغال پس از پرداخت تسهیلات بانکی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =