بیانات رهبر انقلاب، گامی تاریخی برای تحقق آرمان های روز جهانی قدس

بغداد – ایرنا – سفیر فلسطین در عراق، سخنان مهم و تاریخی مقام معظم رهبری به مناسبت روز جهانی قدس امسال را که قرار است جمعه این هفته بصورت زنده از شبکه های رادیویی و تلویزیونی پخش شود، گامی رو به جلو برای تحقق آرمان های ملت فلسطین توصیف و تاکید کرد که این حرکت ها باید به سمت فعالیت ها و گام های اجرایی و مبارزاتی، آن گونه که امام راحل (قدس) می خواستند، سوق داده شود.

«احمد العقل» روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت، امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران وقتی روز جهانی قدس را نامگذاری کردند، هدفشان، گذاشتن یک برنامه عملیاتی برای آزادی قدس شریف بود.

سفیر فلسطین در بغداد تاکید کرد که با توجه به شرایط جدیدی که بر منطقه حاکم شده، انتظار است که بیش از هر زمان دیگر این اندیشه امام راحل (ره) در خصوص قضیه فلسطین، به مرحله عملگرایی برسد.

وی با اشاره دوباره به اهمیت سخنان روز جمعه رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس، با توجه به عدم برگزاری راهپیمایی ها در اغلب کشورها به دلیل شرایط ناشی از بحران کرونا گفت: «امیدواریم که این سخنان آغازی بر پایان اختلافات و منجر به وحدت اسلامی مورد انتظار بین کشورهای اسلامی شود و روز جهانی قدس را وارد مرحله عملیاتی و مبارزه کند.»

این مقام فلسطینی در عراق گفت که برنامه دشمن، عدم تحقق وحدت اسلامی است و هر کاری برای جلوگیری از شکل گیری این وحدت در بین کشورهای مسلمان می کند.

العقل، ایجاد جنگ های انحرافی را برای دور کردن اذهان از فلسطین، به عنوان قضیه مرکزی جهان اسلام، یکی از برنامه های دشمن ذکر کرد.

وی گفت که امام خمینی (ره) دشمنان اسلام را مشخص کرده اند که رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا است و راه مقابله با این دشمنان را نیز در وحدت مسلمانان دانسته اند.

سفیر فلسطین در بغداد افزود، امام خمینی (ره) تاکید داشتند که قضیه فلسطین فقط متعلق به ملت فلسطین نیست بلکه همه ملت های مسلمان باید در این مساله ورود کنند.

وی از قضیه فلسطین به عنوان جنگ ارزش ها بین جهان اسلام و غرب به سرکردگی آمریکا یاد کرد و گفت: استکبار آمریکایی می خواهد بر منطقه مسلط شود زیرا نمی خواهد ارزش ها و تمدن اسلامی در این منطقه به منصه ظهور برسد.

العقل با اشاره به تحولات بزرگی که منطقه آبستن آن است افزود: واقعیت ها نشان می دهند که تمدن آمریکایی در آستانه سقوط و فروپاشی است بنابراین بهترین گزینه برای هدایت جهان بعد از آمریکا، تمدنی است که مبتنی بر ارزش های الهی، عقیدتی و انسانی باشد.

وی ادامه داد که با توجه به این واقعیت باید از هم اکنون بیندیشیم که برای مقابله با دشمن چه باید بکنیم.

به گفته وی، منطقه در زمان حاضر در معرض هجمه گسترده صهیونیسم و استکبار جهانی است زیرا می دانند که منطقه در بدترین روزهای ضعف، سستی و از هم گسیختگی به سر می برد.

این دیپلمات ارشد فلسطینی گفت که بر همین اساس طرح معامله قرن در این برهه خاص مطرح شده زیرا استکبار می خواهد قضیه فلسطین را برای همیشه پاکسازی کرده و اثری از آن برجای نگذارد و در مقابل اسراییل را بر منطقه تا دهه های آینده مسلط کند.

وی افزود که آمریکا می داند دیگر نمی تواند بیش از این در منطقه بماند و بر آن مسلط باشد برای همین می خواهد در حالی منطقه را ترک کند که اسراییل به عنوان جانشین بر آن مسلط باشد.

سفیر فلسطین با طرح این پرسش که مسوولیت کشورهای اسلامی در برابر این جنون آمریکایی چیست؟ پاسخ داد: امیدواریم روز قدس به کار اجرایی و مبارزاتی تبدیل شود و برنامه ای مشخص برای مقابله با رژیم صهیونیستی وجود داشته باشد.

وی بهترین راهکار این مقابله را در چارچوب رویکرد امام خمینی (ره) دانست و افزود: امام راحل (ره) هوشمندانه جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کرده است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور جهان، ابتلای نزدیک به ۵ میلیون نفر با ۳۲۰ هزار نفر فوتی و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت کامل ، برنامه های روز جهانی قدس امسال متفاوت تر از سال های گذشته در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود و به همین منظور برنامه های مختلفی از سوی دوستداران مردم مظلوم فلسطین تدارک دیده شده است که بیشتر با استفاده از فضای مجازی خواهد بود.

در ایران هم در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی امام خمینی  (ره) به عنوان روز جهانی قدس به منظور یادآوری موضوع مهم فلسطین در اذهان عمومی و ظلم هایی که به مردم این سرزمین در ۷۲ سال اشغال آن رفته است و با توجه به برخی تلاش ها برای این منظور و فراموش کردن آن حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است ساعت ۱۲ روز جمعه ۲ خرداد ماه مصادف با روز جهانی قدس با جهانیان به ویژه جهان اسلام سخن بگویند و این سخنرانی به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه های تلویزیونی و رادیوئی پخش می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات روز قدس مباحثی مهمی درباره قدس، فلسطین و تحولات جاری در منطقه و جهان بیان خواهند کرد و بعداز آن گفتمانی جدید به عنوان نقطه عطف در تاریخ مقاومت شکل خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =