رگبار و رعد و برق پدیده غالب هواشناسی استان مرکزی تا پایان هفته است

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: رگبار و رعد و برق پدیده غالب هواشناسی این استان تا پایان هفته جاری در نقاط مختلف است.

«رضا مرادی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در روزهای آتی و تا پایان هفته تداوم ناپایداری همرفتی در برخی از ساعات به‌ویژه ساعات بعدازظهر و اوایل شب پیش‌بینی شده است که منجر به وقوع رگبار و رعد و برق در استان مرکزی می‌شود.

وی بیان کرد: در ساعات بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) و و ساعاتی از شب و بعدازظهر فردا (چهارشنبه) شدت ناپایداری‌ها در مناطقی از استان مرکزی به‌ویژه مناطق شمال استان (شهرهای ساوه، زرندیه، تفرش، آشتیان، کمیجان و غرق‌آباد)، می‌تواند منجر به سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر شود.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: در این مدت در مناطق مستعد، بارش تگرگ دور از انتظار نیست و ناپایداری‌ها با شدت کمتر در ساعات بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه در برخی از نقاط استان مرکزی تداوم دارد.

مرادی بیان کرد: ساوه با بیشینه دمای ۳۰ و یک دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و شازند با کمینه دمای ۱۱ و چهار دهم درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

۳۵۷ و ۲ دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه سال ۹۸) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =