۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۹
کد خبرنگار: 908
کد خبر: 83793119
۰ نفر

برچسب‌ها

از چالش غرب با کرونا تا ماهنامه کودکان و خردسالان

تهران- ایرنا- انتشارات سروش تازه‌ترین محصولات خود را شامل مجله‌ای با عنوان «فرصت قاب، تهدید نقاب»، شماره جدید ماهنامه کودکان و خردسالان، روانه بازار کرد.

شماره ۱۶۸۷ از مجله سروش تحت عنوان ویژه‌نامه نوروزی با تیتر «هر بلایی کز تو آید رحمتی است» در ۹۶ صفحه منتشر شده است.

در این شماره از مجله سروش، در بخش گزارشگران خود به دنیای مستند ورود پیدا کرده و در گزارشی به اختتامیه مستند سینما پرداخته است. همچنین با کارگردانان و مستندسازان نیز گفت و گوهایی انجام داده است.

در بخش آنتن، به سراغ فیلم های ساخته شده در حوزه کودک و نوجوان رفته و در قالب گزارش وگفت‌وگو به بررسی فیلم های این حوزه پرداخته است.

سروش نیز به نوبه خود به حال و روز کرونایی این روزها پرداخته است و در پرونده ویژه خود به طور مفصل در خصوص سیاست گذاری فرهنگی حوزه بهداشت، پاسداشت پزشکان و پرستاران قلم‌فرسایی کرده است. در ادامه در بخش سوژه، بر رسانه‌ها و عملکرد آن در بحث بیماری کرونا متمرکز شده است.

در بخش اندیشه نیز به فضای مجازی، آسیب شناسی رفتار مصرف‌گرا در فضای مجازی، مروری بر دوگانگی رفتارها در فضای مجازی، انگیزه های جعل هویت در فضای مجازی و در بخش پایانی خود با عنوان قاب نیز در قالب تصویر به روایت حوادث سال ۹۸ اشاره کرده است.

یکهزارو۶۸۸مین شماره مجله سروش با عنوان «فرصت قاب، تهدید نقاب» ویژه اردیبهشت ماه ۹۹ منتشر شد.

ماهنامۀ سروش در شماره جدید خود در پرونده سوژۀ مجله، در قالب گزارش و گفت وگو به بررسی سریال «پایتخت» پرداخته است. همچنین در مصاحبه اختصاصی با سیروس مقدم کارگردان پایتخت، چالش‌های بی‌جواب‌ماندۀ این فیلم تلویزیونی بررسی شده است.

موضوع سلبریتی‌ها، کنداکتور داغ سیما در ماه رمضان، کارنامۀ کرونایی رسانه ملی، بررسی تعامل مسئولان و رسانه‌ها در بحران کرونایی، بررسی مستند و مسابقات سیما و... از دیگر مطالبی است که در پرونده آنتن، اندیشه و گزارشگران این شماره از سروش به آنها پرداخته شده است.

همچنین در بخش قاب، چالش غرب با کرونا، نقاب کرونایی، پیام نمادین آدم‌های سنگی، خلوت‌ترین روزهای شلوغ‌ترین نقاط دنیا به تصویر کشیده شده است.


 

۳۳۸مین شماره سروش کودکان ویژه اردیبهشت ماه منتشر شد

سروش کودکان در این شماره با تغییراتی روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها قرار گرفت. از ساخت کاردستی و صحنۀ نمایش، تا دیدن انیمیشن‌های شبکه پویا با استفاده از اپلیکیشن‌های واقعیت‌افزوده.

«روبی و جوجه‌ها»، «لالایی ترکمن»، «مثل نامه» از جمله برنامه‌های شبکه پویا هستند که در قاب شیشه‌ای این شماره از مجله سروش معرفی شدند که علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های مخصوص کیوآر، با اسکن بارکد موجود در مجله، به تماشای این انیمیشن‌های جذاب بنشینند.

«قاتل پسته» در آی قصه قصه، «روز روشنایی» در از آسمان تا زمین، نمایشنامه صفر دوست داشتنی از جمله قصه‌هایی است که در این شماره از سروش کودکان منتشر شده است.

یکی دیگر از اتفاقات جالب در سروش کودکان، دعوت خاله قاصدک در برنامه "شب بخیر کوچولو" برای قصه‌گویی بچه‌ها است. نشریه سروش آماده است تا کار زیبای سروشی‌های علاقه‌مند به قصه‌گویی را با کمک شبکه‌های اجتماعی به نمایش بگذارد.

اتفاق جالب و خوشایند بعدی در قسمت فکر و بکر است، جایی که سروش کودکان سازه‌های سریالی در اختیار سروشی‌ها قرار می‌دهد و سروشی‌ها پس از چند شماره؛ یک صحنه بازی یا نمایش خواهید داشت که دکور و عروسک‌هایش را شما ساخته‌اید. در این شماره از سروش نیز داستان ضحاک روایت شده است.

۹۵مین شماره سروش خردسالان ویژه اردیبهشت ماه منتشر شد

«قصۀ کله گنجشکی»، «قورا و اکلیل‌های سمج»، «خال خالی و مار»، «یخچال خانۀ ما» و... داستان‌هایی است که این شماره از سروش خردسالان را خواندنی‌تر کرده است. همچنین پیشنهاد سروش خردسالان برای سرگرم کردن بچه‌ها در روزهای کرونایی و قرنطینه نمایشنامه باران سمج، آشپزی رنگی رنگی با سالاد لوبیا و کاهو، بازی حدس بزن، ساخت ماسک داستانی است.

در قاب رنگی، انیمیشن نقاش کوچولو به کارگردانی بابک نظری معرفی شده است که علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های مخصوص کیوآر کد اسکن و تماشا کنند.

در انتهای کتاب نیز سروش خردسالان به معرفی کتاب یک مهمانی، یک چیزی به نویسندگی یگانه مرادی‌لاکه پرداخته است.


 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =