۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83793108
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله طالبان در قندوز افغانستان عقب رانده شد

کابل - ایرنا - وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که حمله طالبان به شهر قندوز در شمال این کشور، عقب رانده شد و ۱۱ عضو این گروه طی این حمله کشته شدند.

وزارت دفاع افغانستان در اطلاعیه‌ای گفته است که جنگجویان طالبان نیمه شب گذشته حملات تهاجمی خود را به شهر قندوز آغاز کردند که طی آن ۸ جنگجوی دیگر این گروه زخمی و مجبور به عقب نشینی شدند. 

این وزارت افزوده است که طالبان همزمان در شهرستانهای خان آباد، چهاردره و امام صاحب نیز حملاتی را آغاز کرده بودند که این حملات نیز دفع شده است.

برخی رسانه‌های افغانستان نوشته‌اند که هنوزهم درگیری در اطراف شهر قندوز بین نیروهای دولتی و طالبان ادامه دارد.

قیام کنندگان در «فاریاب» پنج روستا را از طالبان گرفتند

«زین الله ذکی» فرماندار شهرستان «شرین تگاب» استان فاریاب اعلام کرد که قیام کنندگان مردمی پنج روستای این شهرستان را از وجود طالبان پاکسازی کرده اند.

وی افزوده است که افراد طالبان نیز شب هنگام ۱۲ تن از مردم این مناطق را ربوده‌اند که ۳ عالم دینی نیز بین آنهاست.

به گفته وی در جریان قیام هفت قیام کننده زخمی شده بودند که یکی از آن‌ها جان باخته و افراد دیگر در بیمارستان تحت درمان قرار دارند.

مردم شهرستان شرین تگاب در واکنش به از بین بردن مواد غذایی ارسالی از طرف ترکمنستان توسط طالبان و ظلم این گروه روز یکشنبه علیه طالبان قیام کردند.

۱۱ نیروی دولتی در استان های قندهار و تخار کشته شدند

«احمدبهیراحمدی» سخنگوی پلیس قندهار افغانستان اعلام کرد که پنج سرباز پلیس در حمله مهاجمان به شهرستان «معروف» استان کشته شدند.

وی افزوده است که حادثه شب گذشته رخ داده اما تاکنون هویت مهاجمان و چگونگی کشته شدن این سربازان روشن نیست و پلیس تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کرده است.

از استان تخار در شمال افغانستان نیز خبر رسیده است که ۶ نیروی طرفدار دولت در حمله طالبان به شهرستان «بهارک» کشته شده اند. این منابع گفته اند که در این حمله به طالبان نیز تلفاتی وارد شده است اما تعداد آنها مشخص نیست.

ترکمنستان ۱۲۶ زندانی افغان را به دولت افغانستان تسلیم کرد

وزارت خارجه افغانستان در اطلاعیه‌ای گفته است که کشور ترکمنستان ۱۲۶ زندانی افغان در آن کشور را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا آزاد و به دولت تسلیم کرده است.

در اطلاعیه آمده است که این زندانیان در مرزهای استان هرات و فاریاب به دولت سپرده شده است.

هفته گذشته عربستان سعودی نیز ۲۲۴ زندانی افغان را آزاد کرد و به کابل فرستاد.

طالبان پنج جوان هزاره را در استان غزنی آتش زدند

مقامات محلی در استان غزنی افغانستان اعلام کردند که گروه طالبان دوشنبه گذشته پنج جوان هزاره را در «دره قیاق» این استان گلوله باران کرده و بعد اجساد آن‌ها را به آتش کشیده اند.

این مقامات گفته اند که اجساد قابل شناسایی نیست و به مرکز شهر غزنی انتقال داده شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha