آزادکار سابق تیم ملی: برخی حضور در انتخابی را توهین قلمداد می‌کردند

تهران- ایرنا- ملی‌پوش اسبق کشتی آزاد نوشت: چرخه انتخابی تیم ملی از قدیم وجود داشته و هیچ وقت هم نمی‌شد انتظار داشت که صد درصد اجرا شود، چون بعضی از کشتی‌گیران شرکت در انتخابی را توهین به خودشان قلمداد می‌کردند.

«حسن رحیمی» با انتشار پستی در فضای مجازی در خصوص طرح جدید چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی نوشت: چرخه انتخابی تیم ملی، در دوره کشتی گرفتن ما با عنوان «فرآیند انتخابی تیم ملی» هر ساله اجرا می‌شد. تا جایی که بیاد دارم از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ اکثر کشتی‌گیران خوب هر وزن به ویژه در کشتی آزاد بیشتر از فرنگی، تلاش می‌کردند در انتخابی تیم ملی جز نفرات برتر باشند. بعد از انتخابی تیم ملی هم کشتی‌گیران اوزانی که هنوز تکلیفشان روشن نبود، به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌شدند و یا مسابقات درون اردویی برگزار می‌شد تا بهترین نفرات انتخاب شود.

دارنده مدال طلای کشتی آزاد جهان در سال ۲۰۱۳ در ادامه پست خود آورده است: در سال ۲۰۱۶ برای المپیک برزیل، برای کشتی‌گیرانی که در چند سال قبل آزمایش بهتری پس داده بودند امتیاز بیشتری قایل شدند. من خودم سال‌های ۲۰۱۳- ۲۰۱۴- ۲۰۱۵ با اینکه جزء سه نفر جهان در وزن خودم بودم در انتخابی تیم ملی شرکت می‌کردم.

دارنده مدال برنز بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو تصریح کرد: فرآیند انتخابی تیم ملی بعضی سال‌ها تغیراتی هم بهمراه داشت، هیچ وقت هم نمی‌شد انتظار داشت که صد در صد اجرا شود، چون بعضی از کشتی‌گیران ما شرکت در انتخابی تیم ملی را توهین به خودشان قلمداد می‌کردند و خلاصه اینکه جا انداختن این فرآیند سخت بود، اما سال به سال داشت بیشتر جا می افتاد.

دارنده ۴ مدال طلا، نقره و برنز پیکارهای قهرمانی جهان در پایان با اشاره به طرح چرخه جدید انتخابی تیم ملی، خاطر نشان کرد: اگر فدراسیون بتواند همان راه را ادامه دهد، هم فرآیند انتخابی تیم ملی روز به روز کامل‌تر می‌شود و هم به عدالت نزدیک‌تر است. البته نمی‌دانم چرا اسم فرآیند را بعد از ۶ سال برداشته‌اند و اسم چرخه را گذاشته‌اند. وقتی یک موضوعی با اسمی مشخص جاافتاده، چه اصراری به تغییر نامش داریم؟ یعنی واقعا بعضی‌ها فکر می‌کنند، می‌توانند بگویند اصلا وجود نداشته و از الان ما شروعش کردیم؟ این رفتارها خوب نیست. همه می‌فهمند حتی اگر به زبان هم نیاورند، می‌فهمند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =