سرپرست فرمانداری بوکان: بانک‌ها در راستای جهش تولید حرکت کنند

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری بوکان گفت: بانک‌ها به عنوان بازیگران اصلی در سال «جهش تولید» باید در راستای این شعار و حمایت از تولیدکنندگان حرکت کنند.

لقمان خسروپور روز سه‌شنبه در نخستین جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها در بوکان اظهار داشت: بانک‌ها علاوه بر پرداخت تسهیلات باید سرمنشا فعالیت‌های حوزه اقتصاد و تولید نیز بوده و در این زمینه با تمام توان به یاری تولیدکنندگان بشتابند.

وی با بیان اینکه همه مسوولان ملزم به حرکت در مسیر حمایت از تولید و ایجاد اشتغال هستند، افزود: باتوجه به اینکه نبض اقتصاد کشور تا حد زیادی در دست بانک‌هاست، این نهادهای مالی نیز باید از تمام ظرفیت خود برای حمایت از تولیدکنندگان استفاده کنند.

وی با اشاره به مشکلات پدید آمده ناشی از بیماری کرونا اضافه کرد: از ابتدای سال جاری این بیماری باعث شده تا هزینه‌های زیادی بر مردم تحمیل و خانواده‌ها دچار مشکل اقتصادی شوند که با توجه به این امر، امسال بانک‌ها باید تعامل بهتری با مردم داشته باشند.

وی با بیان اینکه مسوولان بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و معرفی ضامن باید از سخت‌گیری‌های بی‌مورد اجتناب کنند، ادامه داد: بدترین وضعیت ما در حال حاضر وضعیت اشتغال است که بانک‌ها در این زمینه می‌توانند نقش موثری داشته باشند.

سرپرست فرمانداری بوکان اضافه کرد: هم‌اکنون پروژه‌های تاثیرگذاری در سطح این شهرستان در حوزه‌های تولید و اصناف از جمله مجتمع صنوف آلاینده «ژینگه پاریز» در حال اجراست که با توجه به نیاز مبرم این طرح‌ها به تسهیلات دولتی، لازم است بانک‌ها پیگیری‌های لازم را درخصوص پرداخت این تسهیلات در موعد مقرر که موجب راکد ماندن طرح ها نشود، انجام دهند.

در این جلسه هر یک از مسوولان بانک‌ها به بیان عملکرد و برنامه‌های خود در اجرای شعار سال «جهش تولید» پرداختند.

شهرستان بوکان ۲۵۱ هزار نفر جمعیت دارد.

با شیوع بیماری کرونا تصمیماتی در خصوص تعطیلی بازار در ستادهای ملی و استانی گرفته شد که این امر به علت نیاز مالی بازاریان و سایر افراد وابسته به بازار و فعالیت‌های اقتصادی موجب بروز مشکلات مالی زیادی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =