خسارت ۱۲ میلیارد ریالی کرونا به بخش گردشگری اسفراین

بجنورد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اسفراین گفت: شیوع کرونا از اسفند پارسال تا اردیبهشت امسال، ۱۲ میلیارد ریال به بخش گردشگری این شهرستان خراسان شمالی خسارت وارد کرده است.

عبدالله سهرابی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان خسارت به خدمات مسافری، اقامتگاه های بوم گردی، سفره خانه های سنتی و رستوان های بین راهی وارد شده است.

وی افزود: شهرستان اسفراین اکنون تعداد ۴ دفتر خدمات مسافرتی، ۱۳ اقامتگاه بومگردی، ۲ رستوران بین راهی و ۴ سفره خانه سنتی در حوزه گردشگری دارد که با شیوع کرونا خسارت زیادی به فعالیت آنها وارد شده است.

شهرستان اسفراین در نوروز سال گذشته رشد ۱۶۴ درصدی در اقامت گردشگران را تجربه کرده بود که ورود کرونا به کشور رشته تلاش ها برای رونق این بخش در شهرستان را پنبه کرد.
شهرستان اسفراین با ۱۵۶ اثر تاریخی مذهبی، طبیعی و گردشگری ثبت شده در فهرست آثار ملی، بیشترین آثار  استان را در این زمینه دارد.

این شهرستان با دارا بودن مجموعه شهر تاریخی بلقیس، دومین بنای عظیم خشتی و گلی کشور پس از ارگ بم، و پر بازدید اثر تاریخی گردشگری خراسان شمالی و طبیعی بگر و دلنواز از نقاط مهم گردشگری خراسان شمالی است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =