بی‌اعتنایی تاکسیداران شیروانی به ملاحظات کرونایی

بجنورد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر شیروان گفت: متاسفانه رانندگان تاکسی‌های درون‌شهری مصوبات و دستورالعمل‌های بهداشتی در خصوص پیشگیری از ابتلای شهروندان به بیماری کرونا را نادیده گرفته و رعایت نمی‌کنند.

سعید ساعدی، سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ ماه از مصوبه شورا مبنی بر ضرورت نشاندن تنها ۲ مسافر در صندلی عقب تاکسی گذشته است اما متاسفانه رانندگان آنرا نادیده گرفته و همچنان مشاهده می‌شود که سه مسافر در صندلی عقب سوار می کنند.
وی با ابراز نگرانی از این ملاحظگی ها، گفت: آنان با رعایت نکردن مصوبات ابلاغ شده و از سویی با توجه به بحرانی شدن شیوع ویروس کرونا در این شهر و استان، سلامت خود و مسافران را به خطر می اندازند.
ساعدی از تعلل پلیس شیروان در خصوص جریمه تاکسی های متخلف نیز گلایه کرد و افزود: سوار کردن سه مسافر در صندلی عقب تخلف و جریمه برای رانندگان تاکسی دارد که شورای شهر پس از این مصوبه به سازمان حمل و نقل و پلیس راهور نامه زده است اما متاسفانه پلیس نیز در خصوص این تخلف تاکسی ها اعمال قانون نمی کند.
رییس شورای اسلامی شهر شیروان گفت: برخی رانندگان تاکسی، کار نکردن ۲ ماهه خود و تنگنای اقتصادی را بهانه بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و رعایت موارد مصوب شده کرده اند و شورا نیز برای کمک به این قشر افزایش کرایه تاکسی را تصویب و منتظر تایید آن در فرمانداری است.

ساعدی با بیان اینکه بسیاری از رانندگان ناوگان حمل و نقل درون شهری شیروان حتی از ماسک و دستکش نیز استفاده نمی کنند، افزود: متاسفانه ترس مردم از بیماری کرونا ریخته و از رعایت کردن دستورالعمل ها خسته شده و همه چیز را رها کرده اند.
وی گفت: برای حل مشکلات و ارائه راهکار در این خصوص جلسه ای با حضور مسوولان مربوطه در خصوص فعالیت نانوایی ها، تاکسی ها، زباله گردها برگزار می شود.
شهر شیروان ۳۵۲ دستگاه تاکسی درون‌شهری دارد که ۴۰ دستگاه از این شمار به علت فرسودگی زیاد، نیازمند جایگزینی است.

شیروان با ۸۵ هزار نفر جمعیت، دومین شهر بزرگ خراسان شمالی است و از نظر آمار مبتلایان کرونا نیز پس از بجنورد، رده دوم استان را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =