تیم‌های بهداشتی هنگام برگزاری امتحانات در دانشگاه‌های شهرکرد مستقر می‌شوند

شهرکرد-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرکرد گفت: تیم‌هایی بهداشتی از شبکه بهداشت شهرستان و دانشگاه علوم‌پزشکی چهارمحال و بختیاری ، به منظور انجام تب‌سنجی، ضدعفونی و موارد بهداشتی در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی مرکز استان حضور خواهند یافت.

ابراهیم بختیاری‌فرد روز سه‌شنبه در جلسه کمیته دانشجویی شهرستان شهرکرد ادامه داد: کمیته‌ای برای ارزیابی خوابگاه‌ها، هماهنگی بین‌دانشگاهی جهت بررسی خدمات‌دهی بهتر به دانشجویان و همچنین رفع مشکلات احتمالی با توجه به شیوع ویروس کرونا تشکیل می‌شود.

وی، با بیان اینکه امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها، حمل و نقل، سکونت در خوابگاه‌ها، تغذیه  با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در زمان برگزاری امتحانات سال جاری انجام خواهد شد، افزود: دانشگاه‌ها در زمان برگزاری امتحانات حداقل برای ۵۰ درصد دانشجویان با رعایت نکات بهداشتی امکانات خوابگاهی را فراهم کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرکرد، اضافه کرد: دانشگاه‌های شهرستان با اتخاذ تدابیر لازم برای برگزاری امتحانات از تجمع دانشجویان در خوابگاه‌ها و محیط دانشگاه جلوگیری کنند.

بختیاری‌فرد، با اشاره به اینکه دانشجویان بومی استان که از شهرستان‌های دیگر هستند ،بعد از امتحانات نباید از فضای خوابگاه استفاده کنند و حداکثر ظرفیت اتاق‌ها باید ۲ نفر باشد، گفت: همچنین نباید تمامی امتحانات دانشکده‌ها در یک بازه زمانی برگزار شود بلکه باید با فاصله انجام شود، که تجمع صورت نگیرد.

چهارمحال و بختیاری بیش از ۴۰ هزار دانشجو در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دارد.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی شوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری ازشیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =