مقام جهاد اسلامی: رابطه تهران با قدس قوی و مستحکم است

غزه – ایرنا - « احمد المدلل » ( ابوطارق ) یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی در فلسطین از رابطه میان قدس و تهران به عنوان یک رابطه قوی و مستحکم نام برد.

المدلل در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در نوار غزه افزود: روز جهانی قدس عربی و اسلامی بودن بیت المقدس را به اثبات می رساند.

ابوطارق از فلسطین و بیت المقدس به عنوان موضوع محوری جهان عرب و امت اسلام نام برد و گفت: امام خمینی قدس سره با الهام گرفتن از این موضوع آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس اعلام کرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خامنه ای با دنباله روی از خط امام خمینی از ملت فلسطین و مقاومت حمایت و پشتیبانی می کند. مقاومت فلسطینیان با استفاده از تجربه های نظامی و کمکهای جمهوری اسلامی ایران هم اکنون به چالشی برای موجودیت و امنیت رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

المدلل در ادامه از شهید قاسم سلیمانی یاد کرد و افزود: آن شهید عزیز همواره از آرمان فلسطین و مقاومت حمایت و پشتیبانی می کرد.

ابوطارق با بیان تلاش فلسطینیان برای مهار بیماری کووید ۱۹ و ویروس کرونا تاکید کرد: همه گیری کرونا باعث شده جهان اقدامات استثنایی در پیش بگیرد و ملت فلسطین نیز به همین دلیل امسال روز جهانی قدس را با فعالیت های جدیدی گرامی خواهد داشت.

وی گفت: کرونا شرایط جدیدی را برای گرامیداشت روز جهانی قدس توسط فلسطینیان فراهم آورده است. البته جایگزین هایی وجود دارد که گروه های فلسطینی به موقع آنها را اعلام خواهند کرد. 

وی بر تدادم مبارزه با صهیونیست ها و نیز  برگزاری مراسم روز جهانی قدس به رغم وجود ویروس کرونا تاکید کرده و افزود: فلسطینیان نشان خواهند داد که این روز همچنان باقی است و این موضوع نیز به عنوان شاهدی بر تحولات بیت المقدس از قبیل فرآیند یهودی سازی این شهر باقی خواهد ماند و ثابت خواهد کرد که رابطه میان قدس و تهران محکم و پا برجا است .

المدلل خاطرنشان کرد: موضع رهبر جمهوری اسلامی در حمایت از آرمان فلسطین و بیت المقدس ثابت و پا برجا است و قرار است امام خامنه ای به همین مناسبت جمعه آینده سخنرانی ایراد کند تا بدین ترتیب بر حمایت ایران از ملت فلسطین و بر تلاش های فلسطینیان در جهت آزادسازی سرزمین های فلسطینی و بر فرآیند عادی سازی مناسبات با رژیم صهیونیستی به عنوان یک جرم و بر آمریکا به دلیل حمایت از اشغالگران صهیونیست به عنوان دشمن فلسطینیان تاکید کند.

ابوطارق از کشورهای عربی و اسلامی خواست تا زمان آزادسازی بیت المقدس از چنگ اشغالگران قدس را به عنوان نماد کرامت و عزت جهان عرب و امت مسلمان مورد توجه خاص خود قرار دهند.

وی در پایان مصاحبه خود با خبرنگار ایرنا خواستار « توقف روند عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس» شد زیرا به گفته المدلل اقدام یاد شده به این رژیم مشروعیت بخشیده تا بتواند به جنایات خود علیه قدس و ساکنان بیت المقدس و ملت فلسطین ادامه دهد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور جهان، ابتلای نزدیک به ۵ میلیون نفر با ۳۲۰ هزار نفر فوتی و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت کامل ، برنامه های روز جهانی قدس امسال متفاوت تر از سال های گذشته در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود و به همین منظور برنامه های مختلفی از سوی دوست داران مردم مظلوم فلسطین تدارک دیده شده است که بیشتر با استفاده از فضای مجازی خواهد بود.

در ایران هم در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی امام خمینی  (ره) به عنوان روز جهانی قدس به منظور یادآوری موضوع مهم فلسطین در اذهان عمومی و ظلم هایی که به مردم این سرزمین در ۷۲ سال اشغال آن رفته است و با توجه به برخی تلاش ها برای این منظور و فراموش کردن آن حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است ساعت ۱۲ روز جمعه ۲ خرداد ماه مصادف با روز جهانی قدس با جهانیان به ویژه جهان اسلام سخن بگویند و این سخنرانی به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه های تلویزیونی و رادیوئی پخش می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات روز قدس مباحثی مهمی درباره قدس، فلسطین و تحولات جاری در منطقه و جهان بیان خواهند کرد و بعداز آن گفتمانی جدید به عنوان نقطه عطف در تاریخ مقاومت شکل خواهد گرفت.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha