۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۵
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83792926
۱ نفر

برچسب‌ها

احضار دیپلمات ژاپنی به وزارت خارجه کره جنوبی

پکن-ایرنا- درپی بالا گرفتن تنش ها درباره جزایر مورد منازعه ژاپن و کره جنوبی در دریای شرقی ، کره جنوبی یک دیپلمات ژاپنی را به وزارت خارجه احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی ، ژاپن یک باردیگر ادعای خود مبنی بر مالکیت بر جزایر مورد منازعه دوکدو را در کتاب دیپلماتیک خود منتشر کرده است.

یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی به دنبال احضار «هیروهیسا سوما» از مسوولان ارشد سفارت ژاپن در سئول از بابت انتشار این مطلب ابراز تاسف کرد و خواستار برطرف کردن این اشتباه در اسرع وقت شد.

سوما که قبل از ظهر امروز به وقت محلی به وزارت خارجه کره جنوبی احضار شده بود ، در ورودی این بنا حاضر به گفت و گو با خبرنگاران نشد.

همزمان وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه ای بار دیگر بر تعلق این جزایر به این کشور تاکید کرده و از ژاپن خواسته است دست از چنین ادعای تکراری بردارد.

«کیم این چول» سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی امروز به خبرنگاران گفت : ژاپن باید دست از این ادعا بردارد جزایر دوکدو در طول تاریخ و بر اساس اسناد موجود متعلق به کره جنوبی بوده است و از این کشور تفکیک ناپذیر است.

وی گفت که کره جنوبی هرگز اجازه تحریک آمیزی در این منطقه نخواهد دادو با چنین اقداماتی مقابله خواهد کرد و بر حق حاکمیتش بر این جزایر تاکید می ورزد.

کره جنوبی و ژاپن پس از دوران استعمار ۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵ میلادی از سوی ژاپن در این منطقه، روابط پر فراز و فرودی داشته اند و الان نیز مناسباتشان در زمینه های سیاسی و تجاری تیره است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =