۴۰۰ روستای خراسان جنوبی امسال گازدار می‌شوند

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: یکی از برنامه‌های سال جاری این شرکت اتصال ۴۰۰ روستای استان به شبکه سراسری گاز است.

سید محمود هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شعار امسال ما اتصال ۳۹۹ + یک روستا به شبکه گاز است که تلاش تمامی عوامل شرکت گاز استان بر تحقق این برنامه خواهد بود.

وی اظهار داشت: اتصال ۴۰۰ روستا به شبکه گازرسانی در خراسان جنوبی بالاترین تعهدی است که به شرکت ملی گاز ایران در سطح کشور اعلام شده و امیدواریم به خوبی محقق شود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با اشاره به قدمت گازرسانی در این استان گفت: خراسان جنوبی از استان‌هایی که است عمر گازرسانی در آن زیاد طولانی نشده اما عزم جدی بر این است که در بخش روستایی به متوسط کشوری نزدیک شویم.

وی برخورداری ۱۰۰ درصدی شهرهای استان از گاز را یادآور شد و گفت: نرخ برخورداری در روستاها ۷۷ درصد بوده که به نرم کشوری (۸۰ درصد) نزدیک است.

هاشمی عنوان کرد: امیدواریم در پایان سال نرخ برخورداری جمعیت روستایی زیر پوشش گاز در خراسان جنوبی به بیش از ۹۰ درصد برسد.

وی از گازرسانی به ۷۷۱ روستا در استان تاکنون خبر داد و گفت: با اتمام ۴۰۰ روستا در سال جاری آمار روستاهای گازدار به حدود هزار و ۲۰۰ مورد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با بیان اینکه خط انتقال گاز به شهر دیهوک نیز در حال اجرا است افزود: پروژه‌هایی که امسال در بخش روستایی و شهری اجرایی می‌شود بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که از محل اعتبارات داخلی شرکت ملی گاز تامین خواهد شد.

وی همچنین از اجرای پروژه گازرسانی برای ۴۵۰ واحد صنعتی در سال گذشته خبر داد و گفت: خراسان جنوبی در حوزه گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی، استان برتر شناخته شده است.

هاشمی اظهار داشت: در بخش روستایی نیز استان دوم از لحاظ تعداد روستاهای گازدار بودیم که مرهون تلاش زحمات نیروهای خدوم شرکت گاز خراسان جنوبی هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان امسال گازرسانی می‌شود گفت: امسال در بخش شهری هم توسعه شبکه در دستور کار است که در منطقه زعفرانیه بیرجند شرکت گاز به عنوان اولین شرکت خدمات‌رسان در حال ارایه زیرساخت است.

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم امسال گازرسانی به ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در سراسر استان است که بعد از تحویل این واحدها توسط بنیاد مسکن و کمیته امداد اجرایی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =