شستا یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در همدان سرمایه‌گذاری می‌کند

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان گفت: شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با اجرای پنج طرح بزرگ یک ‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در این استان سرمایه‌گذاری می‌کند.

ظاهر پورمجاهد روز سه‌شنبه در نشست بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شستا در همدان افزود: در راستای اجرای سند راهبردی و توسعه استان از منابع مختلف مالی و اعتباری برای تامین سرمایه استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به بررسی روند اجرای پنج طرح بزرگ سرمایه‌گذاری شستا در همدان، اظهار داشت: سه طرح از طرح‌های بررسی شده، مربوط به دامداری می‌شود که نخستین دامداری با ۱۵ درصد پیشرفت در شهرستان درگزین آغاز شده است.

پورمجاهد عنوان کرد: این طرح در روستای سنقر آباد از توابع شهرستان درگزین در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی ساخته و با اجرای این طرح برای ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۷۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

وی ادامه داد: اجرای طرح گازرسانی به این واحد گاوداری ۶ هزار راسی تا مهرماه سال جاری عملیاتی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان با اشاره به اینکه کمبود منابع آب مهمترین چالش استان است، گفت: سه طرح از این طرح‌های با مشکل آب مواجه هستند که امیدواریم با مدیریت در تقسیم آب، مشکل این طرح‌ها نیز بر طرف شود.

در سفر اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همدان یکی از مطالبات اصلی شاهرخی استاندار همدان  و نمایندگان مردم در خانه ملت از نماینده عالی دولت در وزارت کار، هدایت سرمایه های شستا به همدان بود که به دنبال رایزنی های صورت گرفته استاندار همدان با مدیرعامل شستا، تفاهم نامه اجرای چهار طرح بزرگ در همدان با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومان امضا شد.

همچنین در سفر اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همدان عملیات اجرایی ساخت گاوداری ۶ هزار راسی در شهرستان درگزین آغاز شد.

این طرح در روستای سنقر آباد از توابع شهرستان درگزین در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی احداث می شود که با اجرای این طرح برای ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۷۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

سرمایه گذار این طرح شرکت شستا و مجری آن شرکت گلدشت اصفهان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =