پیشگیری از وقوع جرم باید به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود

کرمان - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: پیشگیری از وقوع جرم باید به فرهنگ عمومی و گفتمان غالب جامعه تبدیل شود و مردم نیز در کنار مسئولان توجه داشته باشند که باید جامعه‌ای عاری از جرم را محقق کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی افزود: زمانی جامعه عاری از جرم را شاهد خواهیم بود که هر کس در محدوده خود حرکت کند و به حق و حقوق دیگران تجاوز و دست اندازی نکند.

وی خاطرنشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم موضوعی اساسی، مهم، موثر و سرنوشت‌ساز است که نیاز به برنامه ریزی جدی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه کرمان با اشاره به این مطلب که ریشه تمام جرائم و تخلفات در نادانی و ناآگاهی افراد است، تاکید کرد: انسان هر چه بیشتر دچار جهل، هوا و هوس شود، به ننوعی ریشه طغیانگری خواهد بود.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که رسالت اصلی هر انسان مبتنی بر پیشگیری از وقوع جرم است تا جرمی رخ ندهد، عنوان کرد: برای تحقق پیشگیری از وقوع جرم هر فرد باید سهم هود را در امنیت، آرامش و رفاه جامعه انجام داده و هر فرد قانع به حق خود باشد.

وی ادامه داد: اگر جایی کم عقلی و بی عقلی از سوی بشر رخ دهد و اگر جایی هوی و هوس، بشر را به طغیان وادار کرد به نوعی خروج از فطرت واقعی است که خداوند در ذات آدمی قرار داده است.

امام جمعه کرمان تاکید کرد: پیشگیری از وقوع جرم رسالت ذاتی انسان ها است و خداوند از انسان به عنوان موجودی عاقل همین موضوع را انتظار دارد زیرا رسالت اصلی ما این است که تلاش کنیم جرمی رخ ندهد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اظهار داشت: موضوع پیشگیری از وقوع جرم باید به اندازه ای شفاف سازی شود که علاوه بر مدیران ارشد و میانی، هر فرد دیگری نیز در حوزه رسالت و حیطه کاری خود تلاش کند که جرمی را شاهد نباشد و این زمانی محقق می شود که در محدوده وظایف مدیران ارشد و میانی خلاصه نشود وبه همه پرسنل و کارمندان تسری یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =