فعالیت اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی در شبکه شاد

تهران-ایرنا- معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: بعد از ایجاد شبکه آموزش مجازی دانش آموزی (شاد) این سامانه جزو اولین سامانه‌های ستادی بود که فعالیت خود را آغاز کرد و بعد از مدتی ادارات کل به تفکیک هر یک دارای کانال ویژه خود شدند.

معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد:  اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی این وزارتخانه همدوش سایر بخش های آموزش و پرورش که به آموزش و تربیت دانش آموزان در فضای مجازی پرداختند، اقدام به ایجاد کانال ویژه خود کرد و فعالیت های دانش آموزان و فرهنگیان سراسر کشور را در آن بارگذاری کرد.
براساس این گزارش، پس از شیوع ویروس کرونا در کشور  و تعطیلی مدارس شعار مدارس تعطیل است اما آموزش تعطیل نیست در کشور طنین انداز شد و در روزهای نخستین این تعطیلی ها از فضای مجازی گوناگون ( بنا به سلیقه افراد) و صدا و سیما برای پیگیری آموزش ها استفاده شد.
این معاونت یادآور شد: اما مسوولان آموزش و پرورش و شخص وزیر به دنبال ایجاد شبکه ای مستقل برای پیگیری آموزش و پرورش بودند و این پیگیری ها به ایجاد و پایه ریزی شبکه شاد ( که سال های قبل در معاونت پرورشی و فرهنگی طرح ریزی شده بود) انجامید و در کنار صدا و سیما ( شبکه آموزش، شبکه جهار و شبکه معارف) به منظور یک پارچه سازی فضای مجازی مدارس آموزش را دنبال کرد.
طبق این گزارش، معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش نیز که متولی اوقات فراغت دانش آموزان و پرورش دانش آموزان در کنار آموزش دروس است در همان آغاز راه کانالی به منظور بارگذاری فعالیت های فوق برنامه و اوقات فراغت دانش آموزان ایجاد کرد و اقدام به بارگذاری این فعالیت ها در کنال مربوطه کرد.
در ادامه این گزارش آمده است: اما به علت کثرت فعالیت ها و برنامه های متنوع این معاونت کانال های ادارت تفکیک شد و فعالیت های هر اداره کل در کانال مختص خود بارگذاری شد تا از پراکنده بودن این فعالیتها جلوگیری شود.
معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: در ذیل کانال معاونت پرورشی و فرهنگی؛ کانال های اداره کل قرآن، عترت و نماز، اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی، اداره کل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی و کانالهای تشکل های دانش آموزی ایجاد شده است.
براساس این گزارش، کانال اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی دارای فعالیت های گسترده ای است و مخاطبان در این کانال می توانند محتواهایی مانند انمیشین های دانش آموزی، فیلم کوتاه دانش آموزی و فرهنگیان، آموزش ساخت کاردستی، کارگاه مهارتی- علمی، آموزش ساخت ویدئوهای کوتاه آموزشی، کارگاه مهارت مجری گری، اردوهای راهیان نور، آنچه شوراهای دانش آموزی باید بدانند، آموزش هنرهای تجسمی  و فعالیت های بسیاری که در این کانال می توان مشاهده و استفاده کرد.
این معاونت یکی دیگر از مواردی که از طریق این کانال دنبال می شود را فعالیت های کانون های فرهنگی تربیتی کشور عنوان کرد که مربیان این کانون ها نیز در این فضا آموزش های تکمیلی و مکمل خود را ارائه می کنند.
معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: برای عضو شدن در این کانال کافیست پس از نصب نرم افزار شاد وارد کانال های آموزش و پرورش شد و از آنجا کانال اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهی پرورشی را انتخاب کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =