پیشگامی اوقاف برای اجرای رزمایش کمک مومنانه در خدابنده

زنجان - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده گفت: رزمایش کمک مومنانه در این شهرستان با تکیه بر اجرای نیات واقفان در کمک به نیازمندان اجرایی می‌شود.

علی ذوالقدر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در مرحله نخست کمک به نیازمندان در قالب رزمایش کمک مومنان ۴۵۰ بسته غذایی به ارزش ۱۴۰ میلیون تومان در بین جامعه هدف توزیع شد.  

وی همچنین از توزیع ۷۰۰ بسته ۷۰۰ گرمی گوشت گرم بین نیازمندان با همکاری موسسات خیریه شهرستان خدابنده خبر داد و اظهار داشت: این اقدام در مرحله دوم اجرای رزمایش کمک مومنانه انجام شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده گفت: مرحله سوم  رزمایش مومنانه  همزمان با عید فطر و از محل عواید موقوفات در شهرستان خدابنده  اجرایی می شود.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود  به اقدامات اوقاف در راستای کمک به پیشگیری از شیوع کرونا در شهرستان خدابنده اشاره کرد و افزود: با توجه به ظرفیتی که "تالار احسان" به لحاظ فضای استراحتی و قرنطینه دارد، این مکان اوقافی تجهیز شد و در اختیار بیمارستان امیرالمومنین (ع) خدابنده قرار گرفت.

ذوالقدر اضافه کرد: این تالار با ظرفیت با تجهیز ۷۰ تخت به ستاد کرونای شهرستان تحویل شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده گفت: همچنین پیش از این نیز ۲۰ میلیون تومان از محل عواید موقوفات در این شهرستان برای تهیه و توزیع ماسک، دستکش و مایع ضدعفونی کننده هزینه شد.

به گزارش ایرنا،  قیدار(مرکز شهرستان خدابنده) از جمله شهرهای کشور است که محدوده آن به صورت ۶ دانگ موقوفه است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =