۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۰
کد خبرنگار: 1008
کد خبر: 83792645
۰ نفر

برچسب‌ها

ایجاد مجتمع کشت و صنعت سراب در سطح ۲ هزار هکتار

تبریز - ایرنا - رییس جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: مجتمع کشت و صنعت شهرستان سراب در زمینی افزون بر ۲ هزار هکتار ایجاد می‌شود.

اکبر فتحی روز سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و امور سرمایه گذاری شهرستان سراب اظهار کرد: در صورت تامین آب، مشکلی برای واگذاری اراضی ملی جهت احداث کشت و صنعت سراب وجود ندارد.

وی افزود: در صورت رفع موانع و مشکلات تامین آب، احداث کشت و صنعت سراب که در آن واحدهای مختلفی از تولید خوراک دام، کارخانه قند، صنایع کشتارگاهی و بسته بندی گوشت انجام می شود، بخش زیادی از مشکل بیکاری در شهرستان سراب را برطرف می کند.

رئیس جهادکشاورزی آذربایجان شرقی ادامه داد: اگر تقسیط آب به صورت قانونی و بدون مانع انجام شود، با توجه به امکان واگذاری اراضی ملی به بخش خصوصی، شاهد توسعه ایجاد شرکت های کشت و صنعت در استان خواهیم بود.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی تاکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب امسال را سال جهش تولید نامگذاری کردند که در این زمینه باید راهکارهای تحقق سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و بررسی و رفع موانع احتمالی باید مدنظر قرار گیرد. 

یوسف داودی افزود: با اجرای طرح کشت و صنعت و ایجاد صنایع تکمیلی، بخش عمده ای از مشکل اشتغال فارغ التحصیلان و بیکاران منطقه مرتفع می شود. 

شهرستان سراب با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در ۱۳۰ کیلومتری شمال شرق تبریز دارای طبیعت بکری به ویژه در دامنه های بزقوش است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =