کنتور برق مشترکان بخش کشاورزی سروآباد هوشمند شد

سنندج - ایرنا - مدیر شرکت توزیع نیروی برق سروآباد از هوشمند سازی کنتور برق مشترکین بخش کشاورزی برای اولین بار در این شهرستان خبر داد.

پیمان زارعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ عملیات اجرا و نصب تعداد ۴۰ دستگاه کنتور برق هوشمند در بخش کشاورزی برای مشترکان این حوزه در مدت ۲ روزکاری با تلاش سیمبانان با موفقیت به اتمام رسید.

وی افزود: برای اجرای این طرح که در قالب طرح فهام در حال اجراست در مجموع یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات داخلی شرکت توزیع نیروی برق هزینه شد.

مدیر شرکت توزیع نیروی برق سروآباد یادآور شد:‌ مدیریت کنترل بار در زمان پیک، امکان قرائت کنتور از راه دور بدون مراجعه به محل و امکان قطع انشعاب از راه دور در زمان اوج مصرف از مزایای اجرای این طرح است.

وی با بیان اینکه در شهرستان سروآباد ۲۲۵ فقره انشعاب برق کشاورزی وجود دارد، گفت: سال گذشته در فاز اول اجرای این طرح ۸۳ فقره انشعاب برق کشاورزی مشترکان شامل مرغداری ها، پمپاژ شرب روستایی و مشترکین کشاورزی آبیاری هوشمند سازی شد و اکنون تعداد کنتورهای هوشمند در این شهرستان به ۱۲۳ فقره رسیده است.

زارعی اضافه کرد: تعداد کنتورهای ثبت نام شده برای سال ۹۹ در سامانه مدیریت بار تعداد ۱۳۷ فقره است که در مراحل بعدی اقدام به هوشمند سازی آنها خواهد شد ضمن اینکه مشترکین کم مصرف تشویق هم می‌شوند.

در راستای اهداف صنعت برق جهت ایجاد شبکه هوشمند انرژی، بعنوان اولین گام طرح ملی فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی که به اختصار فهام نامیده می‌شود به عنوان سیستم اندازه‌گیری هوشمند انرژی تعریف و مشخصات آن با توجه به نیازمندی‌های وزارت نیرو و نفت از سوی سازمان بهره‌وری انرژی ایران تدوین شده است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =