امارات در کشتار مردم لیبی و نقض قوانین بین‌المللی دست دارد

تهران- ایرنا- «محمد القبلاوی» سخنگوی وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی روز دوشنبه اعلام کرد که به شواهدی دست یافتند که نشان می‌دهد، امارات در کشتار مردم لیبی و نقض قوانین‌ بین‌المللی دست داشته‌است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، القبلاوی گفت: با شواهدی که نشان می‌دهد امارات متحده عربی قطعنامه ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی را نقض کرده است، به شورای امنیت خواهیم رفت.

وی افزود: با سلاح‌هایی که در پایگاه الوطیه کشف شده، به عنوان شواهدی بر نقض تصمیم ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی از سوی برخی کشورها به شورای امنیت خواهیم رفت.

دولت وفاق ملی لیبی روز دوشنبه اعلام کرد که پایگاه هوایی راهبردی الوطیه را از نیروهای ژنرال خلیفه حفتر باز پس گرفته است.

در همین ارتباط خالد الشمری رییس شورای عالی دولت لیبی اعلام کرد که نیروهای دولت وفاق ملی لیبی در پایگاه هوایی الوطیه، تسلیحات فرانسوی و اماراتی یافتند.

تحلیلگران سیاسی می‌گویند؛ بازپس‌گیری الوطیه توسط دولت وفاق ملی به نیروهای آن اجازه می‌دهد تا به طور کامل بر روی اخراج جنگجویان حفتر در جنوب طرابلس تمرکز کنند.

لیبی تولید کننده بزرگ نفتی از سال ۲۰۱۱ (۹۰-۱۳۸۹) پس از سقوط معمر قذافی دیکتاتور لیبی همچنان درگیر جنگ داخلی است. از آن زمان دولت وفاق ملی در طرابلس و نیروهای متحد حفتر همراه با ارتش ملی در شرق کنترل اوضاع را در دست دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =