راه‌اندازی انبار دارویی در خراسان جنوبی ضرورت دارد

بیرجند - ایرنا - معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بر ضرورت راه‌اندازی انبار دارویی برای خرید متمرکز اقلام و ملزومات مورد نیاز مراکز درمانی در بحران کرونا همچنین آمادگی مقابله با احتمال شیوع موج دوم کرونا تاکید کرد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی معاونت غذا و دارو، غلامرضا آهنی در حاشیه بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از انبار دارویی معاونت غذا و دارو افزود: عملیات احداث این انبار از سال ۱۳۹۱ آغاز شد و تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص کشور و به طبع آن استان خراسان جنوبی ضرورت دارد که انبار دارویی این معاونت در راستای تهیه، تامین و انبارش اقلام حفاظت فردی و سایر ملزومات مورد نیاز برای مقابله با موج دوم این بیماری همچنین بهره‌برداری در مواقع بحرانی راه‌اندازی شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به تاکید ریاست دانشگاه در زمینه مدیریت خرید متمرکز دارو و ملزومات مصرفی پزشکی در سطح مجموعه دانشگاه خاطرنشان کرد: موضوع خرید متمرکز اقلام دارویی و ملزومات مصرفی پزشکی مورد نیاز دانشگاه از سال گذشته با جدیت بیشتری پیگیری شده که لازمه اجرایی شدن آن راه‌اندازی انبار دارویی است.

وی گفت: خرید متمرکز مزایای فراوانی برای دانشگاه دارد که از جمله می‌توان به مدیریت توزیع اقلام، کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در استفاده از نیروی انسانی در زمینه تامین این کالاها اشاره کرد.

آهنی با بیان اینکه سال گذشته و همچنین موضوع کرونا بخشی از اقلام و ملزومات مورد نیاز مراکز درمانی به صورت متمرکز خریداری شد افزود: خوشبختانه در نتیجه این اقدام و خرید متمرکز محصولات حفاظت فردی باعث شد که در بحران کرونا با چالش‌های کمتری در زمینه تهیه کالاهای اساسی مورد نیاز بیمارستان‌ها رو به رو شویم و در برخی اقلام از جمله دستکش هیچ گونه مشکلی نداشته باشیم.

موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی طی روزهای اخیر کاهشی بوده و این بیماری در مرحله کنترل است.

حفظ این وضعیت و تداوم کنترل بیماری کووید ۱۹ مستلزم رعایت بهداشت فردی و پروتکل‌های بهداشتی در بخش‌های مختلف است. 

تاکنون ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =