استاندار خراسان رضوی: سخت‌ترین شرایط پس از جنگ را تجربه می‌کنیم

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: در یکی از سخت‌ترین شرایط بعد از جنگ قرار داریم، بر اثر تحریم درآمدهای نفتی به شدت کاهش یافته و هزینه‌های دولت افزایش پیدا کرده است.

به گزارش دوشنبه شب پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به فرآیند خاص تصویب بودجه در سال جاری اشاره کرد و افزود: باید بتوانیم از ظرفیت‌های قانونی مثل تهاتر، فروش دارایی‌های مازاد و واگذاری پروژه‌های نیمه تمام حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم.

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان نیز با اشاره به تعیین تکلیف ۷۵۵ میلیارد تومان اعتبارات هزینه‌ای برای ۲۳ دستگاه اجرایی استان گفت: در این جلسه در باره ۷۷ میلیارد تومان اعتبارات ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده مربوط به حوزه تربیت بدنی و حوزه جوانان نیز تصمیم گیری شد.

رضا جمشیدی به تعیین تکلیف ۵۳۲ میلیارد تومان اعتبارات ۲ درصد نفت و گاز و اعتبارات استانی به تفکیک فصول، برنامه‌ها، دستگاه‌ها و شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستاهای استان موضوع دیگر جلسه امروز بود.

وی واگذاری ساختمان‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی به برخی دیگر از دستگاه‌ها و مصوبات کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی را از دیگر موارد بررسی شده در این جلسه عنوان کرد و ادامه داد: رویه دولت بر این است که حتی الامکان پروژه‌ها را به بخش غیر دولتی واگذار یا با آن‌ها مشارکت کند و در همین راستا اعتباراتی در تبصره ۱۹ قانون بودجه مشخص شده است.

جمشیدی از آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای واگذاری پروژه‌هایی که در اختیار و مالکیت دولت است خبر داد و گفت: ۶۵ میلیارد تومان اعتبار در اختیار استان قرار دارد که ‌می‌تواند در قالب استفاده وجوه اداره شده، کمک بلاعوض و نیز یارانه سود تسهیلات متقاضیان از سیستم بانکی در اختیار بخش غیر دولتی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =