گوشت مرغ مورد نیاز مردم در تعطیلات عید فطر تامین شده است

یاسوج- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: گوشت مرغ مورد نیاز مردم برای تعطیلات عید سعید فطر تامین شده و شهروندان در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

الیاس تاج الدینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای حفظ تعادل بازار و تامین نیاز مردم در تعطیلات عید سعید فطر  بیش از ۷۰۰ تن مرغ کشتار روز  به بازار عرضه می شود.

وی بیان کرد: همچنین برای جلوگیری از افزایش قیمت مرغ ۲۳۰ تن مرغ منجمد آماده توزیع در بازار است.
تاج الدینی با بیان اینکه  در ۲ ماه اخیر بیش از ۷۵۰ هزار قطعه مرغ در استان تولید شده است، اظهار کرد:برای  تامین گوشت مرغ مورد نیاز  مردم ۳۴۴هزار قطعه جوجه ریزی شده که به زودی در بازار توزیع می شود.

وی ادامه داد: پارسال ۱۲ واحد مرغداری راکد راه‌اندازی شد که با راه‌اندازی این واحدها، ۲۲۲ هزار قطعه به میزان جوجه‌ریزی‌های استان افزوده شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بیش از  ۱۴۲ واحد تولید گوشت مرغ در کهگیلویه و بویراحمد فعال است که سالانه افزون بر ۲ میلیون و ۵۴۰ هزار قطعه مرغ گوشتی در شهرستان‌های مختلف استان تولید می‌شود.

وی تعداد مرغداری های تخمگذار کهگیلویه و بویراحمد را پنج واحد اعلام کرد و گفت: این تعداد با ظرفیت ۱۶۰ هزار قطعه سالانه دو هزاروو ۵۰۰ تن تخم مرغ تولید می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =